XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://elbasaniad.org/1938-elbasan-pamje-e-xhamise-se-nazireshes/60%Monthly2018-05-29 14:31
https://elbasaniad.org/1913-leter-e-derguar-nga-elbasani-ne-qukes/60%Monthly2017-09-29 01:45
https://elbasaniad.org/1956-elbasan-uzina-e-naftes-ne-cerrik/60%Monthly2017-09-29 01:40
https://elbasaniad.org/profesori-doktori-i-shkencave-filologjike-besim-qorri-mesuesi-i-lauruar-me-shqiperine-e-vertete/60%Monthly2017-09-28 09:50
https://elbasaniad.org/kostaq-xhufka-nje-nder-rrobaqepesit-e-vjeter-te-elbasanit/60%Monthly2017-09-27 11:13
https://elbasaniad.org/rruge%cc%88-ne%cc%88-elbasan-2-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-09-25 11:27
https://elbasaniad.org/rruge-ne-elbasan-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-09-25 11:23
https://elbasaniad.org/elbasan-punetor-duke-prodhuar-duhan-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-09-25 11:19
https://elbasaniad.org/sotir-kolea-nje-apostull-i-shqiptarizmes-dhe-themelues-i-bibliotekes-kombetare/60%Monthly2017-09-25 09:09
https://elbasaniad.org/familja-taushani/60%Monthly2019-05-09 13:03
https://elbasaniad.org/varrezat-e-elbasanit-fotografuar-nga-ugolini-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-09-24 13:34
https://elbasaniad.org/1912-elbasan-ushtare-serbe-prane-ures-se-shkumbinit/60%Monthly2017-09-24 13:12
https://elbasaniad.org/2009-pulle-e-leshuar-nga-posta-e-maqedonise-me-rastin-e-100-vjetorit-te-shkolles-normale/60%Monthly2017-09-23 13:45
https://elbasaniad.org/1959-pulle-e-leshuar-per-100-vjetorin-e-shkolles-normale/60%Monthly2017-09-23 13:39
https://elbasaniad.org/1913-ure-ne-rrugen-egnatia-prane-peqinit/60%Monthly2017-09-23 11:52
https://elbasaniad.org/pamje-e-metalurgjise-nga-krraba-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-09-23 11:40
https://elbasaniad.org/prof-mahir-domi-akademiku-elbasabas-i-gjuhesise-shqiptare/60%Monthly2017-09-22 15:23
https://elbasaniad.org/doktor-lefter-shella-puneshumi-dhe-fjalepaku-i-radiologjise-shqiptare/60%Monthly2019-07-02 01:33
https://elbasaniad.org/deftese-e-shkolles-normale-te-mustafa-shahinaj-nga-dibra/60%Monthly2017-09-21 11:22
https://elbasaniad.org/elbasan-foto-e-padatuar/60%Monthly2018-01-24 06:13
https://elbasaniad.org/elbasan-shtrimi-i-bulevardit-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-09-21 11:08
https://elbasaniad.org/ylli-xhoxhi-parashutisti-i-lagjes-kala/60%Monthly2019-06-21 12:40
https://elbasaniad.org/pedagoge-dhe-studente-te-normales-se-elbasanit/60%Monthly2017-09-19 13:30
https://elbasaniad.org/nje-kujtim-nga-ail-beqir-elbasani-mesues-ne-trebisht-qe-ia-dergonte-mustafa-zeqir-shahinaj-si-koleg-ne-te-njejten-shkolle-1927/60%Monthly2017-09-21 20:58
https://elbasaniad.org/familja-floqi-ne-rrugicen-e-shtepise-se-vet-elbasan-1940/60%Monthly2017-09-19 08:52
https://elbasaniad.org/bulevardi-i-elbasanit-1970-2015/60%Monthly2017-09-18 14:13
https://elbasaniad.org/i-pari-grup-mesuesish-qe-shkuan-nga-normalja-e-elbasanit-ne-trojet-shqiptare-per-hapjen-e-shkollave-dhe-mesimin-e-gjuhes-shqipe-diber-16-05-1941/60%Monthly2017-09-18 09:34
https://elbasaniad.org/astrit-bishqemi-shkrimtari-studiuesi-dhe-nje-botim-i-ri-per-femije/60%Monthly2019-08-14 11:52
https://elbasaniad.org/bulevardi-i-elbasanit-ne-vitet-60-kartoline/60%Monthly2017-09-18 14:02
https://elbasaniad.org/kulla-e-zindanit-dhe-xhamia-e-tabakeve-montazh/60%Monthly2017-09-17 14:55
https://elbasaniad.org/kulla-e-zindanit-dhe-xhamia-e-tabakeve-1941-2017/60%Monthly2017-09-17 14:51
https://elbasaniad.org/1940-ushtare-grekee-ne-elbasan/60%Monthly2017-09-18 14:40
https://elbasaniad.org/porta-e-kalase-ne-kater-kohe-te-ndryshme/60%Monthly2017-09-17 11:43
https://elbasaniad.org/ali-lazareni-specialist-i-duhanit/60%Monthly2017-09-17 12:07
https://elbasaniad.org/alemshah-bedhija-mesuese-e-merituar/60%Monthly2017-09-17 11:21
https://elbasaniad.org/elbasan-porta-e-kalase-nga-brenda-1920-2015/60%Monthly2017-09-16 12:01
https://elbasaniad.org/rrugica-ne-kala-elbasan-1979-2015/60%Monthly2017-09-16 11:52
https://elbasaniad.org/ura-e-shkumbinit-elbasan-1944-2015/60%Monthly2017-09-15 11:59
https://elbasaniad.org/kulla-e-zindanit-elbasan-1916-1996-2016/60%Monthly2017-09-15 11:36
https://elbasaniad.org/historiku-i-gjimnastikes-ne-elbasan-dhe-ligor-shaka-mjeshter-i-merituar-i-sportit/60%Monthly2017-09-15 11:04
https://elbasaniad.org/ekipi-i-te-rinjeve-te-gjimnastikes-i-klubit-labinoti-te-elbasanit-qe-ka-dale-kampion-kombetar-me-trajner-ligor-shaka-1987/60%Monthly2017-09-15 06:59
https://elbasaniad.org/gra-nga-cermenika-elbasan-arkivi-digjital-elbasan/60%Monthly2017-09-14 09:43
https://elbasaniad.org/dr-esat-bordi/60%Monthly2017-09-14 09:30
https://elbasaniad.org/elbasani-ne-vitet-1980/60%Monthly2017-09-13 11:25
https://elbasaniad.org/1930-1940-elbasan-grua-e-lagjes-kala-me-djalin/60%Monthly2017-09-13 11:10
https://elbasaniad.org/klasa-x-e-dyta-klase-pas-hapjes-se-gjimnazit-dhaskal-todri-viti-shkollor-1966-1967-elbasan-1967/60%Monthly2017-09-17 11:50
https://elbasaniad.org/femije-elbasanas-qe-do-te-vazhdonin-shkollen-normale-ne-vitin-1909/60%Monthly2017-09-12 13:50
https://elbasaniad.org/kane-kaluar-rreth-108-vjet-qe-nga-ajo-kohe-kur-shkolla-normale-hyri-ne-historine-e-arsimit-mbarekombetar-shqitpar/60%Monthly2017-09-12 13:46
https://elbasaniad.org/mesues-elbasanas-ne-diber-te-madhe-1941/60%Monthly2017-09-12 12:56
https://elbasaniad.org/klasa-xi-e-para-klase-pas-hapjes-se-gjimnazit-dhaskal-todri-elbasan-1967/60%Monthly2019-02-17 00:57
https://elbasaniad.org/dhaskal-todhri-deshmori-i-pare-i-shkolles-shqipe/60%Monthly2017-09-12 09:38
https://elbasaniad.org/shkolla-pedagogjike-mesues-dhe-nxenes-maturante-elbasan-1970/60%Monthly2017-09-11 11:32
https://elbasaniad.org/e-quajtura-shkolla-e-tebojes-ku-nisi-rrugetimin-e-saj-shkolla-e-pare-shqipe-ne-elbasan-me-emrin-naim-frasheri-elbasan-1914/60%Monthly2017-09-11 07:58
https://elbasaniad.org/gani-bedhia-per-fillimin-e-vitit-te-ri-shkollor/60%Monthly2017-09-11 07:38
https://elbasaniad.org/salih-ceka-1892-1925-publicist-demokrat-veprimtar-i-arsimit-kombetar-mesues-i-popullit/60%Monthly2017-09-10 04:38
https://elbasaniad.org/nje-qytet-i-pare-ndryshe/60%Monthly2017-09-10 04:28
https://elbasaniad.org/1975-elbasan-ekipi-i-gjimnastikes-me-trajner-agim-canin/60%Monthly2017-09-10 03:49
https://elbasaniad.org/gazeta-shkumbini-viti-9-prill-1975/60%Monthly2017-09-10 03:41
https://elbasaniad.org/gazeta-shkumbini-nr-18-viti-9-1975/60%Monthly2017-09-09 18:37
https://elbasaniad.org/1964-fustan-nuserie-i-tradites-qytetare-ne-elbasan/60%Monthly2017-09-09 14:01
https://elbasaniad.org/diskursi-i-tragjikes-ne-letersine-shqipe/60%Monthly2017-09-09 13:40
https://elbasaniad.org/arian-madhi-1953/60%Monthly2019-06-09 09:52
https://elbasaniad.org/disa-te-dhena-per-z-mehmet-gjevorin/60%Monthly2017-09-08 10:23
https://elbasaniad.org/kongresi-elbasanit-eshte-pershkruar-shume-bukur-nga-iniciatori-i-mbajtjes-se-tij-mithat-frasheri/60%Monthly2017-09-08 10:06
https://elbasaniad.org/engjell-dakli-1955/60%Monthly2019-06-05 13:41
https://elbasaniad.org/1943-intinerari-i-mjekeve-dhe-infermiereve-amerikane/60%Monthly2017-09-08 14:01
https://elbasaniad.org/kongresi-arsimor-i-elbasanit-vendosi-hapjen-e-normales/60%Monthly2017-09-07 13:19
https://elbasaniad.org/taulant-monci-mesuesi-i-muzikes-me-nje-kabinet-model-ne-shkollen-aleks-buda-ne-cerrik/60%Monthly2017-09-07 07:36
https://elbasaniad.org/1915-leter-e-derguar-nga-posta-e-perkohshme-serbe-ne-elbasan/60%Monthly2017-09-09 02:37
https://elbasaniad.org/sokrat-dodbiba-1898-1956-3/60%Monthly2019-05-21 11:07
https://elbasaniad.org/qemal-karaosmani-1875-1948/60%Monthly2019-05-12 14:07
https://elbasaniad.org/pirro-dodbiba-1924-2005/60%Monthly2019-05-31 13:25
https://elbasaniad.org/thoma-deliana-1924-2014/60%Monthly2019-05-29 09:48
https://elbasaniad.org/ahmet-dakli-1879-1947/60%Monthly2019-05-14 16:42
https://elbasaniad.org/foto-gjate-nje-ceremonie-martesore/60%Monthly2017-09-06 17:04
https://elbasaniad.org/ne-kete-foto-jane-vellezerit-e-lef-nosit-nikolla-dhe-veniamini-nenshkrues-i-pavaresise-ne-elbasan/60%Monthly2017-09-06 12:22
https://elbasaniad.org/aleks-buda-ne-70-vjetorin-e-shkolles-naim-frasheri/60%Monthly2017-09-06 11:07
https://elbasaniad.org/kostaq-cipo-1892-1952/60%Monthly2019-05-27 22:03
https://elbasaniad.org/ibrahim-bicakciu-1905-1977/60%Monthly2019-05-22 11:46
https://elbasaniad.org/andon-beca-1879-1944/60%Monthly2019-05-17 14:19
https://elbasaniad.org/nevruz-ducka-nokia-futbollisti-mesfushor-i-elbasanit-mjeshter-sporti/60%Monthly2017-09-05 08:24
https://elbasaniad.org/nenpunesit-e-prefektures-se-elbasanit-ne-vitin-1931/60%Monthly2017-09-04 23:51
https://elbasaniad.org/emil-mborja-jeteshkrimi-i-nje-doktori-te-nderuar/60%Monthly2017-09-05 00:48
https://elbasaniad.org/abdyl-kajanaku-mesuesi-i-merituar-nga-normalja-e-elbasanit-ne-institutin-zhan-zhak-ruso-te-zvicres/60%Monthly2017-09-04 09:18
https://elbasaniad.org/2007-elbasan-kulla-e-sahatit/60%Monthly2017-09-04 03:00
https://elbasaniad.org/1914-elbasan-dollapet/60%Monthly2017-09-04 02:49
https://elbasaniad.org/gazeta-shkumbini-shkurt-1975-viti-9/60%Monthly2017-09-04 01:54
https://elbasaniad.org/shkumbini-janar-1975-viti-9/60%Monthly2017-09-04 01:39
https://elbasaniad.org/1942-leter-e-ministrit-dhimiter-beratti-drejtuar-lef-nosit/60%Monthly2017-09-04 00:43
https://elbasaniad.org/1940-porta-e-kalase/60%Monthly2017-09-03 16:01
https://elbasaniad.org/1938-42-lumi-shkumbin-prane-elbasanit/60%Monthly2017-09-03 15:52
https://elbasaniad.org/1940-lumi-shkumbin-poshte-qukesit/60%Monthly2017-09-03 15:49
https://elbasaniad.org/1913-tregu-i-peqinit/60%Monthly2017-09-03 15:40
https://elbasaniad.org/varreze-muslimanesh-ne-elbasan-punim-i-padatuar/60%Monthly2017-09-03 15:35
https://elbasaniad.org/jo-vetem-dramaturgu-por-edhe-poeti-mbi-krijimtarine-poetike-te-ethem-haxhiademit/60%Monthly2017-09-02 05:44