XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://elbasaniad.org/myftiu-i-pare-i-demokracise-haxhi-mersin-duka/60%Monthly2017-08-31 17:02
https://elbasaniad.org/disa-fjale-per-kurban-bajramin/60%Monthly2017-08-31 16:38
https://elbasaniad.org/hafiz-tasim-luniku-1898-1968/60%Monthly2019-05-07 14:11
https://elbasaniad.org/luigj-gurakuqi-1879-1925-dhe-nje-jeteshkrim-i-tij/60%Monthly2017-08-31 06:56
https://elbasaniad.org/fletorja-e-simon-kazanxhiut-e-transliteruar/60%Monthly2019-07-07 09:18
https://elbasaniad.org/dr-tomor-arianiti-pedagog-qe-ne-themelet-e-shkolles-se-larte-ne-elbasan/60%Monthly2017-08-30 07:14
https://elbasaniad.org/dr-reshit-koburja-profesori-i-vlerave-arsimore-te-elbasanit/60%Monthly2017-08-29 08:25
https://elbasaniad.org/cezma-e-bezistanit-1941-2017/60%Monthly2017-08-29 05:43
https://elbasaniad.org/gani-bedhia-mesues-i-popullit/60%Monthly2018-08-13 10:56
https://elbasaniad.org/delegatet-e-kongresit-arsimore-te-lushnjes-1920/60%Monthly2017-08-27 15:13
https://elbasaniad.org/elbasani-i-pare-nga-krasta-1941-2017-2/60%Monthly2017-08-27 14:43
https://elbasaniad.org/elbasani-i-pare-nga-krasta-1941-2017/60%Monthly2017-08-27 14:37
https://elbasaniad.org/lufta-e-vlores-dhe-vullnetaret-elbasanas/60%Monthly2017-08-24 12:08
https://elbasaniad.org/ardian-turku-1956/60%Monthly2017-08-24 03:59
https://elbasaniad.org/komisioni-shqiptar-per-marrjen-ne-dorezimin-te-vlore%cc%88s-1920/60%Monthly2017-08-23 00:38
https://elbasaniad.org/vullnetare-nga-elbasani-per-ne-luften-e-vlores-1920/60%Monthly2017-08-23 00:31
https://elbasaniad.org/1927-pazari-i-elbasanit/60%Monthly2017-08-22 11:34
https://elbasaniad.org/pjese-e-mozaikut-te-bazilikes-se-bezistanit-elbasan/60%Monthly2017-08-21 19:50
https://elbasaniad.org/mozaiku-i-bazilikes-se-bezistanit-2/60%Monthly2017-08-21 19:45
https://elbasaniad.org/mozaiku-i-bazilikes-se-bezistanit/60%Monthly2017-08-21 18:47
https://elbasaniad.org/ne-kerkim-te-kohes-se-humbur/60%Monthly2017-08-20 03:34
https://elbasaniad.org/interviste-me-vehap-xhindollin/60%Monthly2017-08-20 03:44
https://elbasaniad.org/1938-elbasan-prefekti-sadik-metra-pret-shiritin-e-ujesjellesit-te-ri/60%Monthly2017-08-16 03:49
https://elbasaniad.org/1938-elbasan-cesmat-ne-sheshin-e-tabakeve-ne-diten-e-perurimit-te-ujesjellsit-te-pare/60%Monthly2017-08-16 03:27
https://elbasaniad.org/1938-elbasan-tubim-i-qytetareve-ne-sheshin-e-tabakeve-me-rastin-e-inagurimit-te-ujesjellesit/60%Monthly2018-08-17 15:51
https://elbasaniad.org/1938-elbasan-nga-ceremonia-e-perurimit-te-ujesjellesit-te-pare/60%Monthly2017-08-16 03:15
https://elbasaniad.org/historiku-i-10-viteve-te-para-te-ilp-aleksander-xhuvani/60%Monthly2017-08-15 12:09
https://elbasaniad.org/lista-e-importuesve-shqiptare-te-viteve-1930/60%Monthly2019-03-23 22:00
https://elbasaniad.org/1968-11-11-elbasan-dita-e-hapjes-se-institutit-te-larte-pedagogjik-te-mbremjes-pa-shkeputje-nga-puna/60%Monthly2017-08-20 04:20
https://elbasaniad.org/1936-elbasan-piknik-ne%cc%88-bushek/60%Monthly2017-08-14 11:28
https://elbasaniad.org/1938-elbasan-mesues-normaliste/60%Monthly2017-08-14 11:10
https://elbasaniad.org/1964-elbasan-personeli-i-shkolles-8-vjecare-k-kristoforidhi-dale-ne-oborrin-e-kishes-ne-kala/60%Monthly2017-08-14 11:03
https://elbasaniad.org/elbasani-kompozim-2017/60%Monthly2019-06-23 13:56
https://elbasaniad.org/1968-11-tirane%cc%88-ana-dhe-miri-popa-me-te%cc%88-bije%cc%88n-elvira/60%Monthly2017-08-12 14:32
https://elbasaniad.org/1928-elbasan-nexhip-kamer-skilja-me-familjen-ka-qene%cc%88-artizan-dhe-trege%cc%88tar-me-dyqan-ne-bezistan/60%Monthly2017-10-06 11:04
https://elbasaniad.org/normalisti-numer-perkujtimor-me-rastin-e-85-vjetorit-1994/60%Monthly2017-08-12 10:33
https://elbasaniad.org/9951-2/60%Monthly2017-08-12 09:10
https://elbasaniad.org/drama-trumbetjerja-1963/60%Monthly2017-08-12 09:02
https://elbasaniad.org/tajar-hatipi-ne-prishtine-1941/60%Monthly2017-08-12 08:52
https://elbasaniad.org/hysni-hatipi-dhe-agron-graceni-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-08-12 03:30
https://elbasaniad.org/galleri-me-punimet-e-artistit-gezim-llalla/60%Monthly2017-08-12 03:03
https://elbasaniad.org/mesues-elbasanas-ne-gramsh-1936/60%Monthly2017-08-11 06:34
https://elbasaniad.org/pamje-nga-ndertimi-i-rruges-elbasan-tirane-ne-vitin-1939/60%Monthly2017-08-10 02:33
https://elbasaniad.org/hasan-mehja-1936-2017/60%Monthly2017-08-09 13:49
https://elbasaniad.org/1936-napoli-itali-hamit-mustafa-curri-fetah-ekmekciu-qamil-celirama/60%Monthly2017-08-09 03:45
https://elbasaniad.org/programi-i-festimit-te-25-vjetorit-te-pavaresise-per-prefekturen-e-elbasanit-1937/60%Monthly2017-08-09 03:20
https://elbasaniad.org/kujtime-per-familjen-e-hasan-ciftes-dhe-femijet-e-tij/60%Monthly2019-06-21 12:24
https://elbasaniad.org/1915-1918-rruga-e-qafe-krrabes-afer-elbasanit/60%Monthly2017-08-07 03:58
https://elbasaniad.org/1915-1918-rruge-ne-elbasan/60%Monthly2017-08-07 02:36
https://elbasaniad.org/1915-1918-elbasan-ura-e-zaranikes/60%Monthly2017-08-07 02:29
https://elbasaniad.org/1914-delegacioni-shqipe%cc%88tar-qe%cc%88-udhe%cc%88toi-pe%cc%88r-ti-be%cc%88re%cc%88-ftese%cc%88-zyrtare-princit-wilhelm-heinrich-zu-wied-pe%cc%88r-tu-be%cc%88re%cc%88-mbreti-i-shqipe%cc%88rise/60%Monthly2017-08-06 18:56
https://elbasaniad.org/llambi-burgia/60%Monthly2017-08-06 11:06
https://elbasaniad.org/shenime-gjenealogjike-nga-ali-magajsi-tek-ibrahim-koburja/60%Monthly2017-08-05 12:02
https://elbasaniad.org/nga-jeta-artistike-e-aktorit-te-estrades-dhe-teatrit-hysen-biza-artist-i-merituar-1921-1993/60%Monthly2018-08-05 04:14
https://elbasaniad.org/nje-jete-ne-teatrin-skampa-dhe-ne-kinematografi-me-artistin-e-popullit-demir-hyskja/60%Monthly2018-08-04 14:03
https://elbasaniad.org/foto-nga-inaugurimi-i-bustit-te-aleksander-xhuvanit/60%Monthly2017-08-04 04:14
https://elbasaniad.org/vasil-kamami-emri-i-ri-i-nje-gjimnazi-ne-elbasan/60%Monthly2017-08-04 04:02
https://elbasaniad.org/vasil-kamami-figure-e-shquar-e-arsimit-tone-kombetar/60%Monthly2017-08-04 03:55
https://elbasaniad.org/vasil-llapushi-mesues-i-thjeshte-dhe-patriot-i-madh/60%Monthly2017-08-02 09:52
https://elbasaniad.org/alfons-shefqet-ballici-kompozitor-dirigjent-kitarist-dhe-muzikolog/60%Monthly2017-08-02 10:44
https://elbasaniad.org/sheqet-verlaci-1878-1946/60%Monthly2019-05-19 10:33
https://elbasaniad.org/tajar-hatipi-pedagogu-dhe-shkrimtari-elbasanas-qe-jetoi-ne-prishtine-1918-1977/60%Monthly2018-04-03 11:52
https://elbasaniad.org/biblioteka-publike-qemal-baholli-dhe-historia-e-saj-1934-2014/60%Monthly2017-08-01 08:44