XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://elbasaniad.org/tomor-himci-20-gusht-1953-30-korrik-2006/60%Monthly2017-07-31 15:34
https://elbasaniad.org/ekipi-i-gjimnastikes-se-elbasanit-pjesemarres-ne-kampionatin-kombetar-te-shkollave-te-mesme-tirane-08-03-1962/60%Monthly2017-07-31 10:41
https://elbasaniad.org/djemte-elbasanas-dhe-shoqeria-e-tyre-ne-kohen-e-rinise-elbasan-04-10-1943/60%Monthly2017-07-31 10:34
https://elbasaniad.org/mesuesit-ne-fund-te-vitit-shkollor-elbasan-20-06-1935/60%Monthly2017-07-31 10:17
https://elbasaniad.org/1971-vehap-xhindolli-me-cirkun-e-elbasanit/60%Monthly2017-07-30 03:55
https://elbasaniad.org/nxenes-te-shkolles-2-vjecare-dega-ndertim-bashke-me-mesuesin-e-tyre-dashamir-bibaja-ne-fshatin-kusarth-elbasan-25-11-1979/60%Monthly2017-07-29 08:27
https://elbasaniad.org/nxenes-te-shkolles-se-fshatit-serice-ne-labinot-mal-ku-ishte-mesuese-edhe-arta-ballici-elbasan-1976/60%Monthly2017-07-29 07:32
https://elbasaniad.org/vulat-e-sulejman-skuqit-1915/60%Monthly2017-07-29 06:36
https://elbasaniad.org/varrezat-e-vjetra-te-qytetit-te-elbasanit-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-07-28 15:28
https://elbasaniad.org/kostandin-mihal-rama-agronomi-i-pare-me-shkolle-perendimore-ne-elbasan-1970/60%Monthly2017-07-28 10:06
https://elbasaniad.org/ipokrat-biba-jeteshkrimi-i-nje-mesuesi-shembullor/60%Monthly2017-07-28 16:47
https://elbasaniad.org/1953-03-16-elbasan-shoferi-arqile-ciko-me-veshje-tradicionale-me-qillota-karakteristike-pe%cc%88r-komunitetin-vlleh/60%Monthly2017-07-27 16:15
https://elbasaniad.org/1969-elbasan-shkolla-naim-frashe%cc%88ri-klasa-e-dyte%cc%88-fillore/60%Monthly2017-07-27 16:06
https://elbasaniad.org/1962-elbasan-fe%cc%88mije%cc%88t-e-kope%cc%88shtit-ali-arapi/60%Monthly2017-07-27 21:25
https://elbasaniad.org/1962-elbasan-ceremonia-mortore-e-vdekjes-se-baba-qazim-dedej-ne-teqen-e-madhe/60%Monthly2017-07-26 14:43
https://elbasaniad.org/1945-elbasan-me%cc%88suesi-normalist-ali-narazani-me-nxe%cc%88ne%cc%88sit-e-klase%cc%88s-se%cc%88-4-t-ne%cc%88-shkolle%cc%88n-kostandin-kristoforidhi/60%Monthly2017-07-26 14:28
https://elbasaniad.org/elbasan-foto-e-familjes-jolldashi-e-vitit-1942-43/60%Monthly2017-07-26 00:54
https://elbasaniad.org/mesuesit-elbasanas-te-fshatit-serice-duke-pritur-te-kthehen-ne-shtepi-xibrake-1969/60%Monthly2017-07-25 12:24
https://elbasaniad.org/katalog-i-bandes-aferdita-botuar-me-rastin-e-100-vjetorit-te-saj-botuar-nen-kujdesin-e-kryetarit-te-bashkise-z-qazim-sejdini-2009/60%Monthly2017-07-25 13:41
https://elbasaniad.org/1955-elbasan-kitaristi-alfons-ballic%cc%a7i-ne%cc%88-moshe%cc%88n-14-vjec%cc%a7are-dale-ne%cc%88-nje%cc%88-lulishte/60%Monthly2017-07-25 11:23
https://elbasaniad.org/mesuesi-i-edukimit-fizik-te-shkolles-petro-nini-luarasi-elbasanasi-sabri-peqini-tirane/60%Monthly2017-07-24 20:45
https://elbasaniad.org/sabri-peqini-dhe-michel-platini-ne-80-vjetorin-e-fshf-2010/60%Monthly2017-07-24 12:37
https://elbasaniad.org/sabri-peqini-trajner-dhe-kapiten-i-labinotit-1957/60%Monthly2017-07-24 12:28
https://elbasaniad.org/mustafa-bodini-dale-ne-rome-me-14-09-1942/60%Monthly2017-07-22 22:46
https://elbasaniad.org/formacioni-i-kitarave-i-formuar-nga-kompozitori-alfons-ballici-elbasan-1972/60%Monthly2019-03-27 04:21
https://elbasaniad.org/banda-aferdita-elbasan-28-nentor-1919/60%Monthly2017-07-22 03:51
https://elbasaniad.org/sadik-metra-1884-1955-prefekt-i-elbasanit-ne-vitet-1936-1939/60%Monthly2017-07-21 11:15
https://elbasaniad.org/projekti-portat-e-lindjes-dhe-perendimit-e-ekipit-te-universitetit-te-pizes/60%Monthly2017-07-20 20:47
https://elbasaniad.org/libreza-e-nenpunesit-te-mustafa-currit-vitet-1930/60%Monthly2017-07-20 16:36
https://elbasaniad.org/mustafa-curri/60%Monthly2017-07-20 16:25
https://elbasaniad.org/ore-mesimi-ne-klasen-e-4-t-me-mesues-h-pajenga-struge-1943/60%Monthly2017-07-20 13:17
https://elbasaniad.org/parashqevi-gignasi-1886-1954/60%Monthly2017-07-20 11:14
https://elbasaniad.org/marka-e-cigareve-ballici/60%Monthly2017-07-18 10:45
https://elbasaniad.org/foto-e-nje-dhome-te%cc%88-hotel-moderno-te%cc%88-xhavit-bej-bic%cc%a7akut-elbasan-1942/60%Monthly2017-07-18 02:38
https://elbasaniad.org/foto-e-korridoreve-te-hotel-moderno-te-xhavit-bej-bicakut-elbasan-1942/60%Monthly2017-07-18 02:31
https://elbasaniad.org/foto-e-restorantit-te%cc%88-hotel-moderno-te%cc%88-xhavit-bej-bic%cc%a7akut-2-elbasan-1942/60%Monthly2017-07-17 14:39
https://elbasaniad.org/foto-e-ambjenteve-te-brendshme-te-hotel-moderno-te-xhavit-bej-bicaku-elbasan-1942/60%Monthly2017-07-20 00:32
https://elbasaniad.org/qendra-e-elbasanit-ne-vitet-1980/60%Monthly2017-07-17 13:34
https://elbasaniad.org/1961-cerrik-manifestimet-gjimnastikore-per-1-majin-te%cc%88-gjimnazit-tomorr-sinani/60%Monthly2017-07-16 11:39
https://elbasaniad.org/shfaqje-me-rastin-e-1-majit-ne-shtepine-e-kultures-elbasan-1948/60%Monthly2017-07-16 11:19
https://elbasaniad.org/mesuesit-dhe-nxenesit-e-shkolles-normale-elbasan-1925/60%Monthly2017-07-16 10:48
https://elbasaniad.org/shfaqja-triumfi-i-lirirse-elbasan-1942/60%Monthly2017-07-16 10:35
https://elbasaniad.org/bashkeshortet-zyhra-dhe-hysen-pajenga-nga-elbasani-me-djalin-e-tyre-ibrahimin-mes-miqve-dhe-kolegeve-mesues-struge-1943/60%Monthly2017-07-15 08:57
https://elbasaniad.org/mesuesi-nga-elbasani-hysen-pajenga-me-nxenesit-e-tij-te-shkolles-zgjimi-struge-1944/60%Monthly2017-07-15 08:15
https://elbasaniad.org/festa-e-flamurit-elbasan-1937/60%Monthly2017-07-14 19:13
https://elbasaniad.org/galeri-me-punimet-e-piktorit-bukurosh-sejdini/60%Monthly2017-07-14 18:18
https://elbasaniad.org/darsmat-ne-elbasan-1957/60%Monthly2017-07-14 14:37
https://elbasaniad.org/kartoline-me-rastin-e-krishtlindjeve-derguar-nga-blanka-corvin-viene-austri-1966/60%Monthly2017-07-14 08:05
https://elbasaniad.org/kori-i-klubit-1-maji-ne-elbasan-qe-eshte-drejtuar-nga-vilson-todri-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-07-13 14:32
https://elbasaniad.org/violina-e-isuf-myzyrit-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-07-13 14:11
https://elbasaniad.org/koncert-instrumental-i-grupit-orkestral-te-shtepise-se-kultures-elbasan-korce-qershor-1946/60%Monthly2017-07-13 10:02
https://elbasaniad.org/koncert-zanor-instrumental-nga-grupi-i-shtepise-se-kultures-elbasan-1947/60%Monthly2017-07-13 09:25
https://elbasaniad.org/blanka-corvin-bashkeshortja-e-adem-ballicit-1947/60%Monthly2017-07-13 09:55
https://elbasaniad.org/adem-mustafa-ballici-1905-1962/60%Monthly2017-07-13 09:14
https://elbasaniad.org/koncert-instrumental-i-orkestres-se-shkolles-normale-te-elbasanit-tirane-1939/60%Monthly2017-07-12 15:34
https://elbasaniad.org/lajmerim-per-koncert-te-deges-muzikore-te-shoqnise-jashte-shkollore-te-elbasanit-tirane-1937/60%Monthly2017-07-12 14:47
https://elbasaniad.org/orkestra-e-shoqnise-jashtshkollore-elbasan-1934/60%Monthly2017-07-12 11:04
https://elbasaniad.org/historiku-i-shkolles-artistike-onufri-dhe-fillesat-e-organizimeve-muzikore-ne-elbasan/60%Monthly2017-07-12 10:12
https://elbasaniad.org/familja-borodani/60%Monthly2017-07-11 10:15
https://elbasaniad.org/40-vjetori-i-shkolles-se-vizatimit-tirane-1972/60%Monthly2017-07-12 03:00
https://elbasaniad.org/prifti-i-kishes-shen-maria-te-lagjes-kala-papa-grigori-me-nje-dervish-bektashi-elbasan-1940/60%Monthly2017-07-11 07:56
https://elbasaniad.org/avokat-ibrahim-dedej/60%Monthly2017-07-12 03:33
https://elbasaniad.org/gjerasim-qirjazi-jeta-dhe-vepra/60%Monthly2017-07-10 19:23
https://elbasaniad.org/avokati-fejzullah-sejdini-tirane-23-11-1926/60%Monthly2017-07-10 16:02
https://elbasaniad.org/organizata-bashkimi-duke-parakaluar-me-flamurin-kombetar-tirane-1924/60%Monthly2017-07-10 08:48
https://elbasaniad.org/1934-elbasan-emilia-dodbiba-me-kostum-popullor/60%Monthly2017-07-09 16:13
https://elbasaniad.org/aleksander-xhuvani-1880-1961/60%Monthly2019-05-16 04:12
https://elbasaniad.org/bazorelievi-kostandin-kristoforidhi-duke-u-mesuar-nxenesve-gjuhen-shqipe/60%Monthly2017-07-08 17:01
https://elbasaniad.org/bazorelievi-per-aleksande%cc%88r-xhuvanin/60%Monthly2017-07-08 16:56
https://elbasaniad.org/vizite-ne-nje-ferme-te-prishtines-mars-1944/60%Monthly2017-07-08 14:22
https://elbasaniad.org/bazorelievi-shkolla-e-pare-shqipe-2-gusht-1908/60%Monthly2017-07-08 14:01
https://elbasaniad.org/bazorelievi-i-kongresit-te%cc%88-elbasanit-1909/60%Monthly2017-07-08 13:34
https://elbasaniad.org/dhimiter-telezi-skulptori-i-veprave-historike/60%Monthly2017-07-08 12:46
https://elbasaniad.org/nxenes-te-gjimnazit-sami-frasheri-ne-ecje-prishtine-maj-1944/60%Monthly2017-07-07 19:24
https://elbasaniad.org/mesuesit-elbasanas-ne-prishtine-23-maj-1944/60%Monthly2017-07-07 16:04
https://elbasaniad.org/pjesemarres-te-shumte-ne-festimet-e-10-vjetorit-te-mbreterise-shqipetare-elbasan-1938/60%Monthly2017-07-07 11:12
https://elbasaniad.org/eliminimi-i-ngjitjes-masive-brenda-furrnaltes-se-kombinatit-metalurgjik-elbasan-1978/60%Monthly2017-07-07 09:37
https://elbasaniad.org/pjestare-te-familjes-borodani-bukuresht-rumani-1932/60%Monthly2017-07-07 07:36
https://elbasaniad.org/ikona-te-futbollit-elbasanas-dale-tek-shkallet-e-turizmit-vitet-1970/60%Monthly2017-07-06 15:47
https://elbasaniad.org/mesuesit-e-punes-ne-gjimnazin-tormorr-sinani-cerrik-1966/60%Monthly2017-07-06 15:48
https://elbasaniad.org/kostumet-kombetare-te-fshatit-shushice-te-elbasanit-vitet-30/60%Monthly2017-07-05 12:03
https://elbasaniad.org/ekipi-i-estrades-se-teatrit-skampa-elbasan-butrint-sarande-1985-2/60%Monthly2017-07-05 11:58
https://elbasaniad.org/kampionati-kombetar-i-futbollit-per-te-rinj-elbasan-01-08-1954/60%Monthly2017-07-05 07:58
https://elbasaniad.org/klasa-e-4-t-me-mesues-h-pajenga-struge-1943/60%Monthly2017-07-05 07:17
https://elbasaniad.org/vajza-dhe-djem-te-gjimnazit-sami-frasheri-prishtine-1944/60%Monthly2017-07-05 05:11
https://elbasaniad.org/trajneri-bashkim-bicoku-me-ekipin-volejbollit-te-vajzave-elbasan-1970/60%Monthly2017-07-05 05:04
https://elbasaniad.org/tirane-djaloshi-i-vogel-nga-elbasani-i-veshur-me-kostum-kombetar-1947/60%Monthly2017-07-04 15:42
https://elbasaniad.org/bashkim-bicoku-dhe-puna-e-nje-traineri-te-specializuar/60%Monthly2017-07-04 12:16
https://elbasaniad.org/mesuesit-e-gjimnazit-sami-frasheri-prishtine-1944/60%Monthly2017-07-04 09:48
https://elbasaniad.org/aqif-pashe-bicakciu-1860-1926/60%Monthly2019-05-10 23:49
https://elbasaniad.org/nje-kenge-me-titull-mun-ke-cesmja-mu-ne-leshnat-1950/60%Monthly2017-07-04 21:23
https://elbasaniad.org/sheshi-i-autobuseve-te-metalurgjise-elbasan-vitet-1970-1980/60%Monthly2017-07-03 11:54
https://elbasaniad.org/rrenojat-e-kombinatit-metalurgjik-ne-elbasan-galeri-fotosh/60%Monthly2017-07-03 11:48
https://elbasaniad.org/fadil-gurmani-veprimtar-i-shquar-i-arsimit-hartues-tekstesh-mesues-i-popullit/60%Monthly2019-06-28 04:05
https://elbasaniad.org/rrenojat-e-kombinatit-metalurgjik-ne-elbasan-foto-2-arkivi-digjital-elbasan/60%Monthly2017-07-03 11:21
https://elbasaniad.org/rrenojat-e-kombinatit-metalurgjik-ne-elbasan-foto-1/60%Monthly2017-07-03 11:19
https://elbasaniad.org/kartoline-urimi-1937/60%Monthly2017-07-03 08:23
https://elbasaniad.org/ish-markata-elbasan-vitet-1970/60%Monthly2017-07-02 14:18
https://elbasaniad.org/sheshi-tek-rrapi-i-bezistanit-elbasan-vitet-1970/60%Monthly2017-07-02 14:14
https://elbasaniad.org/mbi-historikun-e-fisit-molloholli/60%Monthly2017-07-01 14:28
https://elbasaniad.org/elbasan-te-gjithe-nxenesit-e-shkolles-pedagogjike-normale-me-gjithe-personelin-e-mesueseve-te-vitit-shkollor-1951-1952/60%Monthly2017-07-01 12:18
https://elbasaniad.org/vendimi-i-gjykates-per-denime-te-shqiptareve-antifashiste-bari-itali-24-11-1939/60%Monthly2017-07-01 09:33