XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://elbasaniad.org/lart-nga-e-majta-ibrahim-bicakciuahmed-burburia-ahmed-kacadej-dhe-fadil-gurmani-ulur-1922/60%Monthly2017-06-30 14:05
https://elbasaniad.org/ne-shtepine-e-kultures-koleget-e-piktures-ne-70-vjetorin-e-lindjes-se-piktorit-bukurosh-sejdini-elbasan-1976/60%Monthly2017-06-30 18:41
https://elbasaniad.org/galeri-me-krijime-te-artistes-elbasanase-monika-molloholli/60%Monthly2017-06-30 12:04
https://elbasaniad.org/bukurosh-sejdini-me-veshje-popullore-te-shqiperise-se-mesme-duke-mbajtur-pushken-ne-dore-elbasan-1933/60%Monthly2017-10-13 20:26
https://elbasaniad.org/bukurosh-sejdini-qytetari-mesuesi-dhe-artisti/60%Monthly2017-06-30 09:05
https://elbasaniad.org/1982-elbasan-rruga-tek-merkato/60%Monthly2017-06-29 18:53
https://elbasaniad.org/1982-elbasan-rruga-pas-tribunes-tek-tregu/60%Monthly2017-06-29 19:51
https://elbasaniad.org/beqir-sejdini-ulur-ne-mes-me-mustaqe-mban-para-vetes-djalin-bukuroshin-me-dy-mbesat-elbasan-1923/60%Monthly2017-06-29 11:54
https://elbasaniad.org/gjermani-erih-fon-lukvaldi-ne-manastir-bashke-me-visarion-xhuvanin-shen-gjon-shijon-elbasan-1936/60%Monthly2017-06-29 10:50
https://elbasaniad.org/qendra-e-elbasanit-e-fotografuar-nga-minarja-e-xhamise-se-agait-1939/60%Monthly2017-06-29 10:08
https://elbasaniad.org/ekipi-i-volejbollit-per-femra-ne-berat-elbasan-1974/60%Monthly2017-06-29 08:30
https://elbasaniad.org/organizimi-i-kombinatit-metalurgjik-ne-uzina-dhe-nderrmarrje/60%Monthly2017-07-01 09:40
https://elbasaniad.org/galeri-me-pamje-te-pergjithshme-te-kombinatit-metalurgjik/60%Monthly2017-06-28 09:46
https://elbasaniad.org/shenime-per-kombinatin-metalurgjik-ne-elbasan/60%Monthly2018-09-27 10:12
https://elbasaniad.org/klubi-sportiv-labinoti-fotomontazh-2/60%Monthly2017-06-28 08:41
https://elbasaniad.org/klubi-sportiv-labinoti-fotomontazh-1/60%Monthly2017-06-28 08:37
https://elbasaniad.org/rruge%cc%88-ne%cc%88-elbasan-1913/60%Monthly2017-06-27 16:12
https://elbasaniad.org/elbasan-1913-tregu-i-gjase-se-gjalle/60%Monthly2017-06-27 15:58
https://elbasaniad.org/bashkeshortet-nomaliste-pajuni-qe-lane-imazh-te-nderuar-ne-qytetin-tone/60%Monthly2017-06-27 14:27
https://elbasaniad.org/elbasani-i-pare-nga-lart-2007/60%Monthly2017-06-27 10:28
https://elbasaniad.org/shelcan-fshat-i-zones-se-shpatit-elbasan-22-04-1904/60%Monthly2017-06-27 09:51
https://elbasaniad.org/kolektivi-pedagogjik-i-shkolles-plotore-naim-frasheri-elbasan-1937/60%Monthly2017-06-26 08:33
https://elbasaniad.org/elbasani-dhe-metalurgjia-si-antipod-te-njerit-tjetrit/60%Monthly2017-06-25 12:04
https://elbasaniad.org/1980-fabrika-e-c%cc%a7imentos-elbasan/60%Monthly2017-06-24 10:49
https://elbasaniad.org/1977-uzina-e-fermetimit-te%cc%88-duhanit-ne-elbasan/60%Monthly2017-06-24 10:46
https://elbasaniad.org/doktor-nosi-me-bashkeshorten-e-tij-elsa-nosi-dovana-nga-durresi-elbasan-1981/60%Monthly2017-06-24 10:23
https://elbasaniad.org/fiter-bajrami-ose-sic-njihet-tek-ne-bajrami-i-madh/60%Monthly2017-06-24 10:12
https://elbasaniad.org/maturantet-e-para-te-gjimnazit-qemal-stafa-elbasan-30-04-1961/60%Monthly2017-06-27 10:04
https://elbasaniad.org/trupa-amatore-e-estrades-se-parkut-automobilistik-elbasan-1963/60%Monthly2017-06-23 10:23
https://elbasaniad.org/1977-n-i-sh-ushqimore-elbasan/60%Monthly2017-06-23 09:58
https://elbasaniad.org/ish-mesues-te-gjimnazit-dhaskal-todri-duke-pare-nje-ndeshje-volejbolli-1980/60%Monthly2017-06-23 10:24
https://elbasaniad.org/integritet-dhe-perulesi-bektashinjte-dhe-aqif-pasha/60%Monthly2017-06-22 21:00
https://elbasaniad.org/1977-pamje-nga-puna-ne-kombinati-e-drurit-nako-spiro-elbasan/60%Monthly2017-06-22 02:19
https://elbasaniad.org/1977-kombinati-i-drurit-nako-spiro-elbasan/60%Monthly2017-06-22 02:13
https://elbasaniad.org/1977-fabrika-tullave-elbasan/60%Monthly2017-06-22 02:07
https://elbasaniad.org/1977-fabrika-e-miellit-ne-elbasan/60%Monthly2017-06-22 01:59
https://elbasaniad.org/1977-fabrika-e-konservave/60%Monthly2017-06-21 12:05
https://elbasaniad.org/1940-punishtja-e-alkoolit-e-familjes-nosi/60%Monthly2017-06-21 11:50
https://elbasaniad.org/fotografi-e-panjohur/60%Monthly2017-06-21 11:40
https://elbasaniad.org/qerqira-koja-nga-durresi-dhe-bashkeshorti-i-saj-vasil-nosi-djali-i-grigorit-vellai-i-dr-nosit-dhe-nipi-i-lef-nosit-itali-1937/60%Monthly2017-06-21 10:40
https://elbasaniad.org/grigor-nosi-vellai-i-lef-nosit-babai-i-vasilit-stilianos-dhe-adelines-me-te-shoqen-eleonora-stathi-elbasan-1925/60%Monthly2017-06-21 09:16
https://elbasaniad.org/nje-ide-qe-percjell-nje-tjeter/60%Monthly2017-06-21 03:33
https://elbasaniad.org/dilaver-shkodra-mesuesi-i-merituar-dhe-njeriu-i-nderuar/60%Monthly2017-06-20 11:58
https://elbasaniad.org/foto-e-familjes-tela-1966/60%Monthly2017-06-20 11:12
https://elbasaniad.org/mesuesit-e-katedres-se-matematikes-ne-gjimnazin-dhaskal-todri-1975/60%Monthly2017-06-20 10:08
https://elbasaniad.org/1950-12-02-shefki-shkodra-1934-1991-duke-i-rene-violines/60%Monthly2017-06-20 06:51
https://elbasaniad.org/lef-nosi-1877-1946-ne-qeverisje/60%Monthly2019-05-10 11:35
https://elbasaniad.org/shoqet-e-lagjes-kala-saveta-mishto-dhe-ana-popa-elbasan-1936/60%Monthly2017-06-19 12:03
https://elbasaniad.org/bashkeshortet-saveta-dhe-tashku-mishto-pas-martese-elbasan-1936/60%Monthly2017-06-19 10:45
https://elbasaniad.org/saveta-mishto-mamia-me-e-vjeter-ne-elbasan/60%Monthly2019-03-08 12:58
https://elbasaniad.org/nje-dite-nga-femijeria-ime/60%Monthly2017-06-19 04:31
https://elbasaniad.org/elbasan-me%cc%88suesit-e-gjimnazit-dhaskal-todri-foto-e-viteve-1970/60%Monthly2019-03-07 14:14
https://elbasaniad.org/1971-cerrik-mesues-elbasnas-ne%cc%88-zborin-ushtarak-te-detyrueshem/60%Monthly2017-06-18 11:55
https://elbasaniad.org/veshje-tradicionale-qytetare-elbasan-midis-viteve-1937-1939/60%Monthly2017-06-17 11:44
https://elbasaniad.org/veshje-tradicionale-qytetare-elbasan-midis-viteve-1910-1920/60%Monthly2017-06-17 11:32
https://elbasaniad.org/tregetari-isuf-bakalli-ne-kalvarin-e-persekutimeve/60%Monthly2017-06-17 11:04
https://elbasaniad.org/martesat-ne-lagjen-kala/60%Monthly2017-06-17 10:29
https://elbasaniad.org/disa-nga-xhamite-e-vjetra-ne-elbasan/60%Monthly2017-06-16 12:40
https://elbasaniad.org/pamje-nga-prishja-e-xhamive-ne-elbasan-1967/60%Monthly2017-06-16 11:11
https://elbasaniad.org/aleks-buda-personaliteti-akademik-i-shqiperise-dhe-nga-ishte-a-buda-sipas-luan-malltezit/60%Monthly2017-08-02 04:38
https://elbasaniad.org/revista-zani-i-nalte-viti-12-nr-3-mars-1937-fq-8/60%Monthly2017-06-16 02:43
https://elbasaniad.org/revista-zani-i-nalte-viti-12-nr-3-mars-1937-fq-1/60%Monthly2017-06-16 02:29
https://elbasaniad.org/familja-buda-elbasan-1898/60%Monthly2017-06-17 15:23
https://elbasaniad.org/trajtimi-i-grave-burrat-e-te-cilave-ishin-burgosur-internuar-ose-denuar-me-vdekje-elbasan-vitet-1950/60%Monthly2017-06-15 11:00
https://elbasaniad.org/tregtare-dhe-pronare-elbasanas-te-shpronesuar-dhe-denuar-me-burg-ose-qe-kane-vdekur-gjate-torturave-ne-hetuesi/60%Monthly2017-08-10 01:50
https://elbasaniad.org/enver-delimeta-mesuesi-dhe-drejtori-i-arsimit-si-model-ne-elbasan/60%Monthly2019-08-02 16:41
https://elbasaniad.org/avni-himci-para-shtepise-se-fan-s-nolit-kavallo-greqi-2015/60%Monthly2017-06-14 08:42
https://elbasaniad.org/kolonel-kasem-sejdini-nga-elbasani-qe-me-pas-u-emerua-komandant-i-xhandarmerise-shqiptare-struge-1924/60%Monthly2017-06-13 10:40
https://elbasaniad.org/sheshi-i-gurabardhit-elbasan-1992/60%Monthly2017-06-13 10:17
https://elbasaniad.org/bedeni/60%Monthly2019-09-18 14:18
https://elbasaniad.org/familja-stafa-nga-ellbasani-shkoder-1924/60%Monthly2017-06-17 15:17
https://elbasaniad.org/familja-topi-familje-fotografesh-elbasan-2007/60%Monthly2017-06-12 17:26
https://elbasaniad.org/ibrahim-topi-dhe-avni-himci-tek-varrezat-e-deshmoreve-elbasan-1951/60%Monthly2017-06-12 11:28
https://elbasaniad.org/mesuesit-e-gjimnazit-enver-delimeta-kristaq-mullisi-bardhul-graceni-cerrik-1961/60%Monthly2017-06-12 10:39
https://elbasaniad.org/elbasani-ne-pikturen-e-edwoart-lear-1848/60%Monthly2017-06-12 08:42
https://elbasaniad.org/1933-trupa-pedagogjike-e-shkolles-normale/60%Monthly2017-06-11 11:02
https://elbasaniad.org/fuat-bej-bicaku-kryetari-i-pare-i-bashkise-elbasan-pas-shpalljes-se-pavaresise-veper-e-piktorit-zef-kolombi/60%Monthly2017-06-11 10:52
https://elbasaniad.org/1938-pikture-e-zef-kolombit-rrenoja-ne-elbasan/60%Monthly2017-06-11 10:23
https://elbasaniad.org/pazari-i-elbasanit-vepe%cc%88r-e-piktorit-zef-kolombi/60%Monthly2017-06-11 10:18
https://elbasaniad.org/zef-kolombi-1907-1949-autoportret/60%Monthly2017-06-12 17:32
https://elbasaniad.org/elbasan-labinot-mal-ne-sfond-shtepia-e-sami-bahollit-ku-u-formua-shtabi-i-pergjithshem-i-luftes-antifashiste-1943/60%Monthly2017-06-10 21:40
https://elbasaniad.org/kulla-e-sahatit-elbasan-1935/60%Monthly2019-03-12 09:29
https://elbasaniad.org/gjuetia-si-sport-i-preferuar-shume-vite-me-pare/60%Monthly2019-09-12 03:40
https://elbasaniad.org/sif-dodbiba-bashke-me-djalin-e-tij-frederikun-me-pasionin-pe-sportin-e-gjuetise/60%Monthly2017-06-10 11:45
https://elbasaniad.org/studentet-shqiptare-te-robert-kolegjit-amerikan-te-stambollit-dhe-veprimtaria-atdhetare-e-tyre/60%Monthly2017-06-09 12:44
https://elbasaniad.org/cigane-qe-kercejne-vallen-dyshe-me-melodi-turke-elbasan-1929/60%Monthly2017-06-09 11:32
https://elbasaniad.org/1925-loje-popullore-shalure-ne-diten-e-veres/60%Monthly2019-03-12 09:52
https://elbasaniad.org/burra-elbasanas-ne-nje-lloj-loje-qe-benin-ku-ne-mes-eshte-fiksuar-sif-dodbiba-elbasan-1915/60%Monthly2017-06-09 13:48
https://elbasaniad.org/abedin-caushi/60%Monthly2017-06-12 17:08
https://elbasaniad.org/libri-studimorhistori-e-shkurter-e-treves-se-elbasanit-qe-nga-neoliti-deri-ne-vitin-1939/60%Monthly2018-11-25 04:31
https://elbasaniad.org/abedin-caushi-me-nxenesit-e-shkolles-plotore-te-qytetit-elbasan-1923/60%Monthly2017-06-08 10:01
https://elbasaniad.org/familja-dodbiba-dhe-floqi/60%Monthly2017-06-07 12:25
https://elbasaniad.org/punetoret-e-repartit-mekanik-te-fabrikes-se-duhanit-te-shoqerise-saide-elbasan-12-06-1937/60%Monthly2017-06-07 09:59
https://elbasaniad.org/pamje-nga-porta-e-kalase-dhe-xhamia-mbret/60%Monthly2017-06-07 07:58
https://elbasaniad.org/kembana-e-kishes-se-shen-gjon-vladimirit-elbasan-1935/60%Monthly2017-06-07 05:36
https://elbasaniad.org/pllaka-me-stemen-e-karl-topise-ne-kishen-e-shen-gjon-vladimirit-elbasan/60%Monthly2017-06-07 05:28
https://elbasaniad.org/mbishkrimi-ne-faqen-jugore-te-kishes-se-shen-gjon-vladimirit/60%Monthly2017-06-07 05:21
https://elbasaniad.org/1849-elbasan-leja-per-riparimin-e-kishes-se-shen-kollit/60%Monthly2017-06-07 05:10
https://elbasaniad.org/kisha-e-shen-gjon-vladimirit-pas-djegies-elbasan-shijon-1943/60%Monthly2017-06-07 05:05
https://elbasaniad.org/1943-foto-e-xhamise-mbret-elbasan/60%Monthly2017-06-06 15:01
https://elbasaniad.org/15-11-1957-moske-bs-studente-shqiptare-ne-degen-e-mjekesise/60%Monthly2017-06-06 12:05
https://elbasaniad.org/adem-jahja-mesuesi-i-merituar-dhe-muzikant-ne-banden-aferdita/60%Monthly2017-06-06 10:23
https://elbasaniad.org/veshjet-qytetare-te-grave-elbasanase-ne-diten-e-marteses/60%Monthly2019-08-29 13:35
https://elbasaniad.org/xhamia-e-nazireshes-ne-elbasan/60%Monthly2017-06-06 21:25
https://elbasaniad.org/xhamia-mbret-ne-kala-te-elbasanit/60%Monthly2017-06-05 15:02
https://elbasaniad.org/veshje-popullore-ne-trevat-e-elbasanit/60%Monthly2017-06-06 11:53
https://elbasaniad.org/legjenda-e-manastirit-te-shijonit/60%Monthly2019-01-10 15:15
https://elbasaniad.org/1940-06-04-elbasan-ne-manastirin-e-she%cc%88n-gjon-vladimirit/60%Monthly2017-06-04 11:17
https://elbasaniad.org/1935-06-04-shijon-elbasan/60%Monthly2017-06-04 11:07
https://elbasaniad.org/4-qershor-1933-shijon-elbasan/60%Monthly2017-06-04 11:02
https://elbasaniad.org/1923-elbasan-manastiri-i-shen-gjon-vladimirit-mh2/60%Monthly2017-06-04 10:54
https://elbasaniad.org/1923-elbasan-manastiri-i-shen-gjon-vladimirit-1/60%Monthly2017-06-04 10:48
https://elbasaniad.org/1989-elbasan-kisha-e-she%cc%88n-gjon-vladimirit-e-mbetur-e-pariparuar-qe-nga-djegia-e-saj-nga-gjermane%cc%88t-me%cc%88-1944/60%Monthly2017-06-04 10:42
https://elbasaniad.org/4-qershor-2017-dita-e-shen-joan-vladimirit-shijon-elbasan/60%Monthly2017-06-04 12:38
https://elbasaniad.org/xhamia-e-agait-ne-elbasan-historia-arkitektura-dhe-detaje-te-tjera/60%Monthly2017-06-04 12:41
https://elbasaniad.org/xhamia-e-ballies-sipas-prof-dr-aleksander-meksit/60%Monthly2017-06-03 09:09
https://elbasaniad.org/salih-iliaz-ceka-atdhetari-deshmori-mesuesi-i-popullit-qytetar-nderi-i-elbasanit-dhe-biri-i-camerise-martire/60%Monthly2017-06-02 18:10
https://elbasaniad.org/aferdita-dhe-mentare-vajzat-e-salih-cekes/60%Monthly2017-06-02 14:25
https://elbasaniad.org/xhamia-e-ballies-elbasan-1967/60%Monthly2017-06-02 11:15
https://elbasaniad.org/xhamia-e-ballies-ose-e-hasan-balizades/60%Monthly2017-06-02 10:57
https://elbasaniad.org/arkitektura-osmane-ne-shqiperi-1385-1912/60%Monthly2017-06-02 10:31