XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://elbasaniad.org/familja-e-ali-topit-imami-i-xhamise-se-agait-elbasan-1970/60%Monthly2017-05-31 10:30
https://elbasaniad.org/xhamia-e-agait-elbasan-1960/60%Monthly2019-05-06 10:41
https://elbasaniad.org/mesuesi-i-klases-se-dyte-fillore-shyqyri-kulla-cerrik-1964/60%Monthly2019-09-15 15:30
https://elbasaniad.org/hava-topi-me-veshje-qytetare-elbasani-1960/60%Monthly2017-05-30 07:39
https://elbasaniad.org/1960-elbasan-ne-sfond-kisha-e-shen-thanasit-ku-ka-pozuar-hava-topi-metalla-me-veshje-tradicionale/60%Monthly2019-07-25 14:37
https://elbasaniad.org/tre-mesues-te-gjimnazit-tormorr-sinani-cerrik-1971/60%Monthly2017-05-29 12:37
https://elbasaniad.org/1931-c%cc%a7ertifikate%cc%88-lindjeje-e-le%cc%88shuar-nga-bashkia-e-elbasanit/60%Monthly2017-05-29 13:13
https://elbasaniad.org/teki-tela-mesues-i-popullit/60%Monthly2017-06-19 13:00
https://elbasaniad.org/1939-itali-rome%cc%88-sami-baholli-dhe-qemal-stafa-miq-elbasanas/60%Monthly2017-05-29 03:36
https://elbasaniad.org/1923-elbasan-hasan-stafa-babai-i-qemal-stafes-si-komandant-batalioni/60%Monthly2017-05-29 03:29
https://elbasaniad.org/1930-elbasan-qemal-stafa-ferit-daiu-alajdin-stafa-ve%cc%88llai-i-qemalit/60%Monthly2017-05-29 03:09
https://elbasaniad.org/1908-manastir-ali-agjah-bej-bicakciu-1870-1918-atdhetar-bamires-qe-dhuroi-gjithe-pasurine-per-arsimin-elbasanas/60%Monthly2018-01-14 11:44
https://elbasaniad.org/1936-llixha-elbasan-pinjolle-te-familjes-nosi/60%Monthly2017-05-28 13:06
https://elbasaniad.org/faqe-nga-libreti-informues-i-hotel-park-ne-vitet-30/60%Monthly2017-05-28 12:10
https://elbasaniad.org/1936-llixha-elbasan-adelina-dhe-pandeli-kosturi-galeri-fotosh/60%Monthly2017-05-28 12:06
https://elbasaniad.org/1936-llixha-elbasan-majtas-duket-makina-ford-e-familjes-nosi/60%Monthly2017-05-28 11:55
https://elbasaniad.org/1936-frenkuetues-te%cc%88-llixhave-elbasan-1/60%Monthly2017-05-28 11:43
https://elbasaniad.org/stacioni-termal-park-nosi-ne-llixha-elbasan-material-historik-dhe-informues/60%Monthly2019-07-04 11:02
https://elbasaniad.org/1936-llixha-elbasan-kartoline-e-hotel-park-arkivi-digjital-elbasan/60%Monthly2017-05-28 11:10
https://elbasaniad.org/pamje-ballore-e-hotel-park-nosi-ne-llixhat-e-elbasanit/60%Monthly2017-05-28 11:03
https://elbasaniad.org/libret-informues-i-hotel-park-i-viteve-1930-llixha-elbasan/60%Monthly2017-05-28 10:53
https://elbasaniad.org/1946-fshati-gurabardh-cunat-e-lagjes-kala-qe-do-te-shkonin-ushtare-ne-pogradec/60%Monthly2017-05-27 14:15
https://elbasaniad.org/1954-elbasan-bordura-para-kalase%cc%88/60%Monthly2017-05-27 14:10
https://elbasaniad.org/1941-piknik-ne%cc%88-byshek-kole%cc%88-papamihali-i-pari-poshte%cc%88-majtas/60%Monthly2017-05-27 13:37
https://elbasaniad.org/meritese-diplome-mesuesie-e-leshuar-nga-shteti-shqiptar-ne-vitin-1916/60%Monthly2017-05-27 08:35
https://elbasaniad.org/rruga-e-sacmaxhihanes-elbasan-1940/60%Monthly2017-05-27 08:12
https://elbasaniad.org/1920-elbasan-pozim-i-djemve-elbasanas-te-moshes-12-vjecare/60%Monthly2017-05-26 13:31
https://elbasaniad.org/godina-ku-u-vendos-shkolla-normale/60%Monthly2019-06-14 23:44
https://elbasaniad.org/mehmet-qorri-normalisti-qe-jetoi-me-arsimin-ne-shpirt/60%Monthly2019-08-20 13:39
https://elbasaniad.org/diploma-e-mehemt-qorrit-10-07-1939/60%Monthly2017-05-26 08:13
https://elbasaniad.org/90-vjet-gazeta-ura-e-shkumbinit/60%Monthly2017-05-25 11:33
https://elbasaniad.org/sitki-cerekja-libri-dita-e-veres-dhe-elbasani-2015/60%Monthly2017-05-25 10:47
https://elbasaniad.org/sitki-cerekja-libri-zbavitje-shkencore-2011/60%Monthly2017-05-25 07:00
https://elbasaniad.org/tetove-1941-mesuesi-elbasanas-muhamet-karadaku-duke-zhvilluar-oren-e-mesimit-te-fizkultures-me-vogelushet-shqiptare/60%Monthly2017-05-24 10:18
https://elbasaniad.org/kine-pekin-studente-dhe-studente-shqiptare-grupi-i-vitit-1961-dhe-grupi-i-vitit-1962-si-te-paret-qe-shkuan-per-studime-ne-kete-vend-1962/60%Monthly2017-05-24 06:34
https://elbasaniad.org/kine-pekin-grupi-i-studenteve-nga-elbasnai-qe-shkuan-per-studime-ne-kine-dhe-ne-korene-e-veriut-1963/60%Monthly2019-09-15 14:29
https://elbasaniad.org/kine-shenian-verilindje-e-kines-specialiste-dhe-studente-shqiptare-qe-kishin-shkuar-per-kualifikime-dhe-studime-1965/60%Monthly2017-05-23 10:53
https://elbasaniad.org/sheshi-bezistanit-dhe-shatervani-me-gure-te-gdhendur-ku-rrjedh-uje-i-pijshem-elbasan-1938/60%Monthly2017-05-23 07:21
https://elbasaniad.org/sokrat-dodbiba-1898-1956-2/60%Monthly2017-05-22 11:28
https://elbasaniad.org/dyqane-opingaresh-pikerisht-aty-midis-turizmit-skampa-dhe-rrapit-te-bezistanit-elbasan-1942/60%Monthly2017-05-22 10:57
https://elbasaniad.org/tregtare-elbasanas-prane-dyqaneve-te-tyre-elbasan-1942/60%Monthly2017-05-22 08:33
https://elbasaniad.org/elbasani-si-kryeqender-e-arsimit-dhe-e-kultures-kombetare/60%Monthly2017-05-22 06:03
https://elbasaniad.org/sokrat-dodbiba-si-student-i-deges-se-ekonomikut-vjene-1917/60%Monthly2017-05-21 17:03
https://elbasaniad.org/vasil-nosi-dhe-sokrat-dodbiba-viene-austri-15-11-1917/60%Monthly2017-05-21 09:02
https://elbasaniad.org/basketbolli-ne-elbasan/60%Monthly2019-07-22 11:12
https://elbasaniad.org/basketboll-femra-1947-1997/60%Monthly2017-05-20 20:45
https://elbasaniad.org/natyra-pasioni-i-mesuesit-te-biologjise-2013/60%Monthly2017-05-20 20:31
https://elbasaniad.org/futbolli-ne-elbasan-1913-1998/60%Monthly2017-05-20 20:20
https://elbasaniad.org/kuvendi-i-shoqerive-ne-vlore-1921/60%Monthly2017-05-20 14:08
https://elbasaniad.org/galeri-me-punimet-e-piktorit-elbasanas-fatmir-dardha/60%Monthly2017-05-19 18:21
https://elbasaniad.org/certifkate-per-vertetim-page/60%Monthly2017-05-19 11:46
https://elbasaniad.org/mesuesit-elbasanas-qe-sherbyen-ne-cerrik-1967/60%Monthly2017-05-19 14:34
https://elbasaniad.org/sokrat-dodbiba-dhe-peter-radiqi-ne-plazhe-me-shoqerine-1928/60%Monthly2017-05-19 15:39
https://elbasaniad.org/ekipi-i-futbollit-elbasan-labinoti/60%Monthly2017-05-18 11:50
https://elbasaniad.org/1940-itali-milano-nikollaq-deliana-dhe-sif-dodbiba/60%Monthly2017-05-18 14:35
https://elbasaniad.org/dokumentat-e-gjyqit-te-shefqet-daiut-2017/60%Monthly2017-05-17 23:38
https://elbasaniad.org/thanas-meksi-studiues-etnograf-dhe-publicist-i-respektuar/60%Monthly2017-05-17 11:45
https://elbasaniad.org/foto-ne-kodren-e-priftit-me-rastin-e-1-majit-tirane-01-05-1938/60%Monthly2017-05-17 07:55
https://elbasaniad.org/1940-1941-elbasan-shkolla-ushtrimore-klasa-e-peste%cc%88-me-me%cc%88sues-ske%cc%88nder-kasem-sejdini/60%Monthly2017-05-16 10:18
https://elbasaniad.org/ekipi-i-elbasanit-ne-kampionatin-e-atletikes-se-lehte-1950/60%Monthly2017-05-16 09:58
https://elbasaniad.org/ekipi-i-basketbollit-femra-elbasan-1952/60%Monthly2019-01-12 15:02
https://elbasaniad.org/1942-01-16-elbasan-klasa-e-kate%cc%88rt-e-shkolle%cc%88s-ushtrimore-me%cc%88sues-gani-daiu/60%Monthly2017-05-15 23:49
https://elbasaniad.org/1942-elbasan-klasa-e-pare-e-shkolles-ushtrimore-viti-shkollor-1940-1941-mesues-qamil-guranjaku/60%Monthly2017-05-15 23:38
https://elbasaniad.org/familjet-e-nderuara-dhe-lidhjet-e-tyre/60%Monthly2017-05-15 07:14
https://elbasaniad.org/vizita-e-kasem-sejdinit-ne-itali-viti-1928/60%Monthly2017-05-15 02:41
https://elbasaniad.org/ekipi-i-estrades-se-teatrit-skampa-elbasan-butrint-sarande-1985/60%Monthly2017-05-14 21:15
https://elbasaniad.org/kontributi-i-elbasanasve-per-hapjen-e-shkollave-shqip-nga-ditari-i-ahmed-daklit-1908/60%Monthly2017-05-14 12:26
https://elbasaniad.org/isuf-myzyri-dhe-orkestra-e-tij-foto-e-padatuar-2/60%Monthly2017-05-13 14:57
https://elbasaniad.org/isuf-myzyri-me-grupin-e-tij-te%cc%88-ke%cc%88nge%cc%88ve-foto-e-padatuar/60%Monthly2017-05-13 14:53
https://elbasaniad.org/dosja-e-zeze-e-komunizmit-ne-elbasan-denimi-i-te-rinjve-elbasanas-ne-1946/60%Monthly2017-05-13 14:34
https://elbasaniad.org/fletore-zyrtare-nr-5-viti-1-1924/60%Monthly2017-05-12 14:20
https://elbasaniad.org/gra-punetore-ne-ndertim-elbasan-1951/60%Monthly2017-05-12 10:56
https://elbasaniad.org/shefqet-daiu-nenshkrues-i-deklarates-se-pavaresise-se-shqiperise-dhe-avokati-i-ismail-bej-qemalit-vlora/60%Monthly2017-05-12 10:21
https://elbasaniad.org/perfaqesia-e-elbasanit-e-ngarkuar-per-te-marre-pjese-ne-25-vjetorin-e-pavaresise-kombetare-tirane-28-11-1937/60%Monthly2017-11-25 13:09
https://elbasaniad.org/flamuri-i-bashkise-elbasan/60%Monthly2017-05-11 16:56
https://elbasaniad.org/sule-harri-jeteshkrim-i-permbledhur-2017/60%Monthly2019-01-14 15:38
https://elbasaniad.org/nje-fotografi-me-dedikim-te-vecante/60%Monthly2017-05-11 08:04
https://elbasaniad.org/dekreti-i-ahmet-zogut-per-emerimin-e-kasem-sejdinit/60%Monthly2017-05-11 07:27
https://elbasaniad.org/galeri-me-punimet-e-skulptorit-bujar-kapllani/60%Monthly2017-05-11 07:51
https://elbasaniad.org/elbasani-sipas-enciklopedise-se-sami-frasherit-1889-kamus-alam-cild-2-sy-1157-istanbul-1306-costantinople-1889/60%Monthly2017-05-10 11:58
https://elbasaniad.org/familja-kovaci-nje-jete-me-sportin/60%Monthly2017-05-10 11:39
https://elbasaniad.org/1928-itali-firence-kasem-sejdini-ne-mes-te-oficereve-te-xhandarmerise-italiane-elbasan-arkivi-digjital-elbasan/60%Monthly2019-03-09 15:46
https://elbasaniad.org/lista-e-personave-nga-rrethi-i-elbasanit-te-internuar-ne-kampet-naziste/60%Monthly2017-05-09 15:50
https://elbasaniad.org/ekipi-i-pingpongut-elbasan-1981/60%Monthly2017-05-09 13:40
https://elbasaniad.org/ne%cc%88-mbre%cc%88mjen-e-10-sportiste%cc%88ve-me%cc%88-te%cc%88-mire%cc%88-te%cc%88-vitit-ne%cc%88-qytet-elbasan-29-12-1980/60%Monthly2017-05-09 11:39
https://elbasaniad.org/isuf-myzyri-kompozim-ne-vaj-i-piktorit-xhemal-lufta-1975/60%Monthly2017-05-09 11:14
https://elbasaniad.org/hysen-biza-aktor-rustem-serica-muzikant-ferit-gjevori-aktor-ne%cc%88-pjese%cc%88n-gati-me-she%cc%88ndet-elbasan-1961/60%Monthly2017-05-08 14:15
https://elbasaniad.org/hysen-biza-aktor-dhe-regjisor-artist-i-merituar-evelina-haka-spirollari-agron-graceni-aktor-humori-elbasan-1960/60%Monthly2017-05-08 17:59
https://elbasaniad.org/10-sportistet-me-te-mire-te-vitit-1982-ne-elbasan/60%Monthly2017-05-08 11:36
https://elbasaniad.org/10-sportistet-me-te-mire-te-vitit-1981/60%Monthly2017-05-08 11:29
https://elbasaniad.org/10-sportistet-me-te-mire-te-vitit-1980-ne-elbasan/60%Monthly2017-05-08 11:15
https://elbasaniad.org/ekipi-i-futbollit-te-elbasanit-labinoti-ne-vitin-1968/60%Monthly2017-05-08 13:38
https://elbasaniad.org/ekipi-i-futbollit-labinoti-i-elbasanit-1968/60%Monthly2017-05-08 13:44
https://elbasaniad.org/foto-nga-drama-shtate-shaljanet-elbasan-1969/60%Monthly2017-05-07 18:16
https://elbasaniad.org/haxhi-sejko-dhe-demir-hyskja-me-grupin-amator-te-teatrit-ne-drame%cc%88n-lulja-e-kujtimit-te-foqon-postolit-elbasan-1961/60%Monthly2017-05-07 17:39
https://elbasaniad.org/familja-kotherja-elbasan-vitet-1930/60%Monthly2017-05-07 17:28
https://elbasaniad.org/sami-kotherja/60%Monthly2017-05-07 16:51
https://elbasaniad.org/grupi-teatral-i-arsimtare%cc%88ve-ne%cc%88-shfaqjen-e-drame%cc%88s-komisari-elbasan-2-shkurt-1972/60%Monthly2017-05-07 06:42
https://elbasaniad.org/kamer-kazazi-ne-mes-me-kolegesh-mesues-ne-seminar-kruje%cc%88-1943/60%Monthly2017-05-06 10:48
https://elbasaniad.org/kamo-sejdini-foto-e-vitit-1912/60%Monthly2017-05-06 01:38
https://elbasaniad.org/kamer-kazazi-mes-kolegesh-ne%cc%88-shkollen-naim-frashe%cc%88ri-elbasan-1947/60%Monthly2017-05-05 19:55
https://elbasaniad.org/kamo-sejdini-1876-1914/60%Monthly2017-05-05 15:23
https://elbasaniad.org/ekipi-ne-udhetim-per-ne-gjinar-per-dhenien-e-drames-bujku-dhe-beu-24-09-1945/60%Monthly2017-05-05 14:32
https://elbasaniad.org/studente-shqiptare-ne-austri-vjene-1918/60%Monthly2017-05-05 09:07
https://elbasaniad.org/artisti-i-popullit-demir-hyskja-duke-recituar-ne-inagurimin-e-monumentit-te-k-kristoforidhit-elbasan-1962/60%Monthly2019-06-13 01:21
https://elbasaniad.org/aprovimi-i-denimit-me-vdekje-per-mesuesin-kamer-kazazi-23-nendor-1948/60%Monthly2017-05-04 11:21
https://elbasaniad.org/kamer-kazazi-majtas-me-kolegun-ismail-bedhia-dragot-belesh-16-09-1945/60%Monthly2017-05-04 11:12
https://elbasaniad.org/nga-e-majta-1-adem-duhanxhiu-2-kamer-osmani-3-kamer-kazazi-4-sejdin-vyshka-5-mystret-mukja-elbasan-1945/60%Monthly2017-05-04 10:58
https://elbasaniad.org/akt-gjykimi-i-arimtarit-elbasanas-kamer-kazazi-1947/60%Monthly2017-05-03 15:00
https://elbasaniad.org/kamer-kazazi-ne-mes-me-kolegesh-mesues-ne-shkollen-naim-frasheri-elbasan-1947/60%Monthly2017-05-03 11:23
https://elbasaniad.org/nga-e-majta-mehmet-gjevori-dhe-kamer-kazazi-ne%cc%88-ferme%cc%88n-e-shkolles-teknike-harri-fulltz-tirane-05-07-1931/60%Monthly2017-05-03 10:49
https://elbasaniad.org/propaganda-e-festimeve-te-1-majit-elbasan-1980/60%Monthly2017-05-02 11:32
https://elbasaniad.org/festimet-e-1-majit-gjate-diktatures-elbasan-1980/60%Monthly2017-05-02 11:25
https://elbasaniad.org/galeri-me-krijime-te-piktorit-elbasanas-ismail-cani/60%Monthly2017-05-02 11:03
https://elbasaniad.org/hotel-moderno-ne-elbasan-dhe-burgosja-e-pronarit-te-saj-xhavit-bej-bicakut/60%Monthly2017-05-01 17:33
https://elbasaniad.org/dekreti-i-shtetezimit-te-hotel-modern-me-pronar-xhavit-bej-bicakun-1947/60%Monthly2017-05-01 17:27
https://elbasaniad.org/nena-e-piktorit-xhemal-lufta-vaj-pjese%cc%88-e-galerise%cc%88-kombe%cc%88tare-ne%cc%88-tirane%cc%88-1976/60%Monthly2017-05-01 14:55