XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://elbasaniad.org/pazari-tek-biblioteka-qemal-baholli-elbasan-rreth-viteve-1950/60%Monthly2017-02-28 02:18
https://elbasaniad.org/shkolla-pedagogjike-luigj-gurakuqi-elbasan-rreth-viteve-1970/60%Monthly2017-02-28 01:56
https://elbasaniad.org/shatervani-para-bankes-elbasan-diku-rreth-viteve-1960/60%Monthly2017-02-28 01:40
https://elbasaniad.org/dr-ali-deliallisi-dhe-dr-niko-papajani-elbasan-1970/60%Monthly2019-07-28 12:25
https://elbasaniad.org/ure-druri-ne-babje-te-librazhdit-maj-1941/60%Monthly2017-02-27 06:52
https://elbasaniad.org/bashkimi-i-rrapunit-librazhd-maj-1941/60%Monthly2017-02-27 06:44
https://elbasaniad.org/dr-nusret-kokobobo-i-pari-mjek-pediater-ne-elbasan/60%Monthly2017-02-27 06:03
https://elbasaniad.org/foto-nga-tregu-i-elbasanit-prill-1941/60%Monthly2017-02-26 20:07
https://elbasaniad.org/klasa-3-tek-shkolla-kalase-elbasan-1934/60%Monthly2017-02-26 11:09
https://elbasaniad.org/besim-qorri-majtas-ne-itali-firence-1940/60%Monthly2017-02-26 10:48
https://elbasaniad.org/jeteshkrim-i-permbledhur-per-prof-besim-qorrin/60%Monthly2017-02-26 10:42
https://elbasaniad.org/zyra-avokatore-e-avokatit-shefqet-stringa-vitet-1940/60%Monthly2018-08-15 23:57
https://elbasaniad.org/shefqet-stringa-me-mithat-stringen-dhe-hysen-dedej-me-veshje-kombetare-elbasan-1933/60%Monthly2017-02-25 12:23
https://elbasaniad.org/hotel-stringa-ne-llixhat-e-elbasanit-1938/60%Monthly2017-02-25 11:43
https://elbasaniad.org/ekipi-i-futbollit-te-elbasanit-ne-kine-1971/60%Monthly2017-02-24 12:46
https://elbasaniad.org/klasa-e-flutra-dedej-ne-shkollen-e-gocave-prane-shkolles-dakli-elbasan-1940/60%Monthly2017-02-24 12:09
https://elbasaniad.org/vajza-te-normales-dale-tek-shkolla-e-gocave-elbasan-1942/60%Monthly2017-02-24 11:36
https://elbasaniad.org/ate-josif-papamihali-gjate-nje-meshe-tek-kisha-katolike-shen-pjetrit-elbasan-1939/60%Monthly2017-02-23 11:56
https://elbasaniad.org/ate-josif-papamihali-duke-folur-me-meshtare-dale-te-kisha-katolike-shen-pjetri-elbasan-1939/60%Monthly2017-02-23 11:18
https://elbasaniad.org/kleriket-e-kater-besimeve-elbasan-1939/60%Monthly2017-02-23 03:53
https://elbasaniad.org/foto-panoramike-e-shkrepur-nga-kembanarja-e-kishes-se-shen-meria-elbasan-1937/60%Monthly2017-02-22 12:44
https://elbasaniad.org/te-dhena-mbi-toponimine-e-fshatrave-te-belshit-dhe-disa-legjenda-te-tyre/60%Monthly2019-01-11 12:15
https://elbasaniad.org/josif-papamihali-ne-kolegjin-per-prifterinj-katolike-grota-ferrata-rome-1928/60%Monthly2017-02-22 05:49
https://elbasaniad.org/josif-papamihali-kur-ishte-nxenes-ne-kolegj-ne-itali-dale-me-dajen-e-tij-jani-naqi-elbasan-1928/60%Monthly2017-02-22 05:34
https://elbasaniad.org/klasa-e-peste-shkolla-naim-frasheri-elbasan-1935/60%Monthly2017-02-21 13:40
https://elbasaniad.org/certifikate-kurorezimi-e-koash-elbasan-1951/60%Monthly2017-02-20 13:16
https://elbasaniad.org/shefki-faik-miraku-itali-1942/60%Monthly2017-02-20 06:08
https://elbasaniad.org/leter-e-xhafe-mirakut-per-dy-vellezerit-e-tij-ne-shba-1946/60%Monthly2017-02-20 05:50
https://elbasaniad.org/certifikate-mirenjohje-nga-tetova-per-arsimtaret-jonuz-balla-dhe-vejsel-shaqiri-1997/60%Monthly2017-02-20 05:47
https://elbasaniad.org/jonuz-balla-nje-nga-misionaret-normaliste-te-shqiptarizmit-interviste-e-vitit-2008/60%Monthly2017-02-20 03:43
https://elbasaniad.org/vajza-e-k-kristoforidhit-kleopatra-me-djalin-e-saj-kov-bibaja-paris-28-korrik-1935/60%Monthly2017-02-19 04:10
https://elbasaniad.org/shkolla-fillore-naim-frasheri-ne-gostivar-klasa-3-mesues-normalisti-kov-bibaja-1942/60%Monthly2017-02-19 02:56
https://elbasaniad.org/ndertesa-e-s-a-i-d-e-duke-u-prishur-elbasan-2007/60%Monthly2019-03-27 04:11
https://elbasaniad.org/ndertesa-e-punishtes-se-duhanit-te-s-a-i-d-e-elbasan-vitet-1960/60%Monthly2017-02-19 02:23
https://elbasaniad.org/punonjesit-e-fabrikes-se-cigareve-saide-elbasan-1937-id/60%Monthly2017-02-19 01:45
https://elbasaniad.org/statuti-i-shoqenis-anonime-industriale-duhanevet-elbasan-s-a-i-d-e-elbasan-1927/60%Monthly2017-02-19 01:45
https://elbasaniad.org/25-vjetori-i-pavaresise-flete-palosje-botiar-nga-lef-nosi-nendor-1937/60%Monthly2017-02-19 01:52
https://elbasaniad.org/deshmi-e-denimit-me-pushkatim-dhe-konfiskimit-te-pasurise-se-xhaferr-mirakut-1947/60%Monthly2017-02-16 12:39
https://elbasaniad.org/xhafe-miraku-majori-i-luftes-se-spanjes-viktima-e-grupit-te-deputeteve/60%Monthly2017-02-16 10:55
https://elbasaniad.org/deshmi-e-pushkatimit-te-xhafe-mirakut-leshuar-ne-shtator-1993/60%Monthly2017-02-15 15:13
https://elbasaniad.org/etno-folku-elbasanas/60%Monthly2017-02-19 13:55
https://elbasaniad.org/traditat-zakonore-ne-qytetin-e-elbasanit/60%Monthly2017-02-19 02:03
https://elbasaniad.org/xhaferr-miraku-dale-si-major-i-shtabit-te-pergjithshem-1942/60%Monthly2017-02-19 02:09
https://elbasaniad.org/xhafe-miraku-dale-me-qemal-stafen-e-vasil-shanton-ne-vitin-1942/60%Monthly2017-02-15 11:54
https://elbasaniad.org/emigrante-politike-ne-vjene-1927/60%Monthly2017-02-15 10:56
https://elbasaniad.org/faqe-nga-perkthimi-i-librit-ne-boten-e-kafshevet-nga-normalisti-gavril-santo-1936/60%Monthly2017-02-14 12:25
https://elbasaniad.org/abdulla-delimeta-1906-1944-ne-makinen-e-zhveshjes-se-orizit-prone-e-vellezerve-delimeta-elbasan-20-qershor-1930/60%Monthly2019-04-03 04:42
https://elbasaniad.org/fletepalosje-e-nje-koncerti-te-bandes-aferdita-vitet-1980/60%Monthly2017-02-13 22:36
https://elbasaniad.org/normalisti-elbasanas-gavril-santo-ne-nje-ore-mesimi-ne-diber-te-madhe-1942/60%Monthly2017-02-13 11:42
https://elbasaniad.org/grup-te-rinjsh-tek-kisha-shen-maria-ne-kala-elbasan-1932-arkivi-digjital-elbasan/60%Monthly2017-02-13 04:07
https://elbasaniad.org/piknik-ne-byshek-vitet-1930-40/60%Monthly2017-02-12 12:25
https://elbasaniad.org/xhamia-e-tabakeve-dhe-kulla-e-zindanit-15-prill-1941/60%Monthly2017-02-12 05:21
https://elbasaniad.org/pas-rebelimit-sulltani-dergon-fermanin-ne-elbasan/60%Monthly2019-04-03 04:54
https://elbasaniad.org/sule-domi-gjate-marrjes-ne-pyetje-ne-hetuesi/60%Monthly2019-06-30 03:48
https://elbasaniad.org/kolektivi-i-shkolles-pedagogjike-elbasan-1972/60%Monthly2017-03-01 12:17
https://elbasaniad.org/banda-muzikore-aferdita-elbasan-1927/60%Monthly2017-02-11 11:29
https://elbasaniad.org/sif-dodbiba-motra-e-dites-milika-dodbiba-gruaja-sifit-adelina-kosturi-ne-timon-dita-dodbiba-qelqira-nosi-eleonora-nosi-dale-perballe-hotel-park-ne-llixha-1936/60%Monthly2019-03-13 14:41
https://elbasaniad.org/pushues-ne-llixhat-e-elbasanit-1936/60%Monthly2019-07-04 11:53
https://elbasaniad.org/adelina-kosturi-nosi-me-nje-shoqe-te-saj-llixha-elbasan-1936/60%Monthly2017-02-10 12:16
https://elbasaniad.org/gjeneral-gilard-margaret-haslluck-dhe-grigor-nosi-llixha-1936/60%Monthly2017-02-10 12:11
https://elbasaniad.org/pronari-i-grand-hotel-sefer-maliqi-bashke-me-te-shoqen-dhe-djalin-e-tyre-enverin-ne-vitin-1939/60%Monthly2019-07-19 17:53
https://elbasaniad.org/grand-hotel-elbasan-1938/60%Monthly2017-02-09 12:18
https://elbasaniad.org/grand-hotel-dhe-rruga-sami-frasheri-1938/60%Monthly2017-02-09 22:15
https://elbasaniad.org/ibrahim-bicaku-i-sapo-dale-nga-burgu-i-burrelit-1963/60%Monthly2017-02-09 11:41
https://elbasaniad.org/haki-stermilli-shkoder-1921/60%Monthly2017-02-08 06:18
https://elbasaniad.org/qamil-cela-met-metani-dhe-hasan-cerraga-dale-ne-vitin-1911/60%Monthly2017-02-08 05:49
https://elbasaniad.org/qamil-cela-me-miq-ne-bari-1936/60%Monthly2017-02-08 05:25
https://elbasaniad.org/kopeshti-letrar-viti-i-vjesht-e-pare-1918-nr-2/60%Monthly2017-12-16 17:01
https://elbasaniad.org/festimi-i-28-nentorit-te-vitit-1938-nga-shoqeria-vellazerore-e-shqiptareve-ne-lion/60%Monthly2017-02-07 15:48
https://elbasaniad.org/ibrahim-velencia-pas-shtetezimit-te-te-gjithe-pasurise-duke-punuar-punetor-ndertimi-elbasan-28-tetor-1959/60%Monthly2019-07-06 01:50
https://elbasaniad.org/fajka-dhe-ibrahim-velencia-te-sapo-martuar-elbasan-me-27-shtator-1945/60%Monthly2017-02-07 11:29
https://elbasaniad.org/dyqani-i-ibrahim-velences-ndertesa-dykateshe-ne-te-majte-elbasan-1943/60%Monthly2017-02-07 10:41
https://elbasaniad.org/ibrahim-velencia-tregtar-i-madh-elbasanas-rome-1942/60%Monthly2019-07-06 02:19
https://elbasaniad.org/ibrahim-velencia-tregtar-i-madh-qe-shkonte-e-vinte-ne-itali-per-tregti-pa-asnje-pengese-livorno-maj-1940/60%Monthly2017-02-07 10:30
https://elbasaniad.org/shkolla-e-vajzave-ne-lojrat-shkollore-elbasan-16-qershor-1936/60%Monthly2018-07-04 13:22
https://elbasaniad.org/tregetari-ibrahim-velencia-ne-deren-e-dyqanit-tek-rrapi-i-bezistanit-afer-shatervanit-elbasan-mars-1934-arkivi-digjital-elbasan/60%Monthly2019-07-06 02:09
https://elbasaniad.org/autoritetet-lokale-te-elbasanit-me-te-gjitha-ciftet-qe-kryen-celebrimin-ne-vitin-1938/60%Monthly2019-07-06 02:37
https://elbasaniad.org/burra-elbasanas-ne-festen-e-dites-se-veres-elbasan-mars-1936/60%Monthly2019-03-12 09:09
https://elbasaniad.org/shkolla-gocave-klasa-4-mesuesja-parshqevi-petru-elbasan-me-15-qershor-1928/60%Monthly2017-02-05 20:59
https://elbasaniad.org/ing-ismail-sadiku-i-dyti-majtas-lart-drejtor-i-ndermarrjes-se-transporteve-me-shofere-qe-do-merrnin-ne-dorezim-makinat-saurele-elbasan-1991/60%Monthly2017-02-05 14:30
https://elbasaniad.org/foto-familjare-e-fisit-nosi-ne-vitin-1902/60%Monthly2017-02-05 14:03
https://elbasaniad.org/hapja-e-shkolles-normale-elbasan-dhjetor-1909/60%Monthly2019-02-19 13:40
https://elbasaniad.org/ne-bashkine-e-elbasanit-1-shtator-1937/60%Monthly2017-06-24 11:43
https://elbasaniad.org/pashaporte-udhetimi/60%Monthly2017-02-19 02:08
https://elbasaniad.org/ahmed-dakli-kthimi-ne-shtepi-pas-kryengritjes-se-vitit-1912/60%Monthly2017-02-04 10:53
https://elbasaniad.org/thanas-floqi-avokat-1884-1945-r-foto-e-vitit-1905/60%Monthly2017-02-04 10:46
https://elbasaniad.org/ismail-sadiku-kryeinxhinier-ne-parkun-e-mallrave-ne-repartin-e-rigjenerimit-te-vajit-te-makinave-elbasan-1968/60%Monthly2017-02-04 01:53
https://elbasaniad.org/ismail-sadiku-i-cilesuar-inxhinier-llulla-kur-ishte-kryeinxhinier-ne-parkun-e-mallrave-elbasan-1966/60%Monthly2017-02-04 01:49
https://elbasaniad.org/kopeshti-letrar-viti-i-nr-10-maj-1919/60%Monthly2017-12-16 15:54
https://elbasaniad.org/kopeshti-letrar-viti-i-nr-7-shkurt-1919/60%Monthly2017-12-16 15:54
https://elbasaniad.org/foto-nga-gjygji-i-lef-nosit-ate-anton-arapit-dhe-maliq-bushatit-shkurt-1946/60%Monthly2018-04-09 21:36
https://elbasaniad.org/qeveria-e-ibrahim-bicakut-6-shtator-1944/60%Monthly2017-02-03 12:14
https://elbasaniad.org/kartoline-nga-llixhat-viti-1936/60%Monthly2017-02-03 11:45
https://elbasaniad.org/kartoline-me-pamje-nga-hotel-park-ne-llixhe-1936/60%Monthly2017-02-03 10:56
https://elbasaniad.org/pamje-e-brendshme-e-restorantit-ne-hotel-park-ne-llixhe-elbasan-1936/60%Monthly2017-02-03 10:51
https://elbasaniad.org/kopeshti-letrar-viti-i-nr-5-shendre-1918/60%Monthly2017-12-16 17:03
https://elbasaniad.org/kopeshti-letrar-viti-i-nr-3-vjesht-e-dyte-1918/60%Monthly2017-12-16 17:29
https://elbasaniad.org/kopeshti-letrar-viti-i-nr-11-qershuer-1919/60%Monthly2017-12-16 16:47
https://elbasaniad.org/vertetim/60%Monthly2017-02-02 20:47
https://elbasaniad.org/festimet-per-martesen-e-mbretit-zog-i-perpara-bashkise-elbasan-2-1938-arkivi-digjital-elbasan/60%Monthly2017-02-02 20:44
https://elbasaniad.org/festimet-per-martesen-e-mbretit-zog-i-perpara-bashkise-elbasan-1938/60%Monthly2017-02-02 20:44
https://elbasaniad.org/qytetaret-e-elbasanit-festojne-martesen-e-mbretit-zog-perpara-bashkise-1938/60%Monthly2017-02-02 02:14
https://elbasaniad.org/prefekti-sadik-metra-dhe-kryetari-i-bashkise-se-elbasanit-ne-festimet-e-marteses-se-mbretit-zog-1938/60%Monthly2017-02-15 15:54
https://elbasaniad.org/kujtim-nga-ndeshja-elbasan-gostivar-1992/60%Monthly2017-02-01 04:09
https://elbasaniad.org/shetitje-ne-dajt-1937/60%Monthly2017-02-01 04:00