XML Sitemap

This is a XML Sitemap which is supposed to be processed by search engines which follow the XML Sitemap standard like Ask.com, Bing, Google and Yahoo.
It was generated using the WordPress content management system and the Google Sitemap Generator Plugin by Arne Brachhold.
You can find more information about XML sitemaps on sitemaps.org and Google's list of sitemap programs.

URLPriorityChange frequencyLast modified (GMT)
https://elbasaniad.org/rruga-e-hamamit-te-pazarit-foto-e-padatuar/60%Monthly2019-03-15 19:07
https://elbasaniad.org/gra-fshatare-me-femijet-ne-festen-ortodokse-te-shen-joanit-ne-shijon-elbasan-1929/60%Monthly2017-02-14 14:54
https://elbasaniad.org/grua-fshatare-ne-festen-ortodokse-te-shen-joanit-ne-shijon-elbasan-1929/60%Monthly2017-02-14 14:52
https://elbasaniad.org/qerre-rruges-per-ne-elbasan/60%Monthly2017-02-14 14:50
https://elbasaniad.org/shqiptar-nga-lugina-e-siperme-e-shkumbinit-1902-koleksioni-hugo-grothe/60%Monthly2017-02-14 15:38
https://elbasaniad.org/rregullim-rruge-pergjate-shkumbinit-15-km-nga-elbasani-1902-koleksioni-hugo-grothe/60%Monthly2017-02-14 15:40
https://elbasaniad.org/prefekti-ismet-kryeziu-1-dhe-kryetari-i-bashkise-se-durresit-ahmed-dakli-ne-sfond-2-ne-nje-feste-fetare-myslimane-durres-1932-1933/60%Monthly2016-10-07 20:15
https://elbasaniad.org/kryepeshkopi-i-kishes-ortodokse-shqiptare-ate-visarion-xhuvani-ne-nje-kremtim-fetar-ne-shijon-elbasan-1936-jpg/60%Monthly2017-02-14 15:57
https://elbasaniad.org/vajze-e-re-ne-kremtimet-e-dites-se-shen-joanit-qe-nuk-deshi-te-fotografohej-dhe-u-ngjit-ne-ballkon-elbasan-1929/60%Monthly2017-02-14 14:47
https://elbasaniad.org/vajze-fshatare-nga-fshatrat-perreth-shijonit-elbasani-1929/60%Monthly2017-02-14 14:45
https://elbasaniad.org/fshatare-qe-kane-ardhur-nga-larg-per-te-marre-pjese-ne-diten-e-shen-joanit-ne-shijon-elbasan-1929/60%Monthly2017-02-14 14:33
https://elbasaniad.org/vellezerit-jakub-aga-elbasan-1902-foto-nga-hugo-grothe/60%Monthly2017-02-14 15:03
https://elbasaniad.org/xhamia-e-aliut-elbasan-1902/60%Monthly2019-03-10 15:29
https://elbasaniad.org/sigurimi-i-shtetit-duke-vezhguar-nje-miting-politik-elbasan-1961/60%Monthly2017-02-14 15:50
https://elbasaniad.org/qendra-e-elbasanit-1939/60%Monthly2016-08-30 04:00
https://elbasaniad.org/xhamia-nazireshes-elbasan-1939/60%Monthly2017-02-14 14:10
https://elbasaniad.org/porta-e-kalase-elbasan-1939-koleksioni-vandeleur-robinson-png/60%Monthly2017-02-14 16:02
https://elbasaniad.org/xhamia-e-nazireshes-elbasan-1939-koleksioni-i-vandeleur-robinson/60%Monthly2019-05-19 12:04
https://elbasaniad.org/rruga-e-re-tirane-elbasan-pamje-e-lugines-se-shkumbinit-1941-1942-koleksioni-i-willibald-kollegger/60%Monthly2016-08-29 23:22
https://elbasaniad.org/kisha-e-shen-merise-ne-kala-elbasan-1947/60%Monthly2017-02-14 16:03
https://elbasaniad.org/fshati-i-shelcanit-22-prill-1904-koleksioni-edit-durham/60%Monthly2016-08-29 19:25
https://elbasaniad.org/korrja-e-misrit-elbasan-1940/60%Monthly2016-08-29 17:52
https://elbasaniad.org/shatervani-i-tabakeve/60%Monthly2017-10-28 03:02
https://elbasaniad.org/ruuga-e-tabakhanes-1916-1917/60%Monthly2016-08-28 21:36
https://elbasaniad.org/rruge-ne-elbasan-1902-koleksioni-i-hogo-grothe/60%Monthly2017-02-15 15:48
https://elbasaniad.org/ura-ne-labinot-fushe-1916/60%Monthly2017-02-14 16:08
https://elbasaniad.org/kulla-e-sahatit-foto-friedrich-wallisch-1931/60%Monthly2017-02-14 16:10
https://elbasaniad.org/shkolla-e-gocave-elbasan-qershor-1936/60%Monthly2019-05-09 11:42
https://elbasaniad.org/ura-e-vjeter-osmane-kamara-ne-mirake-mbi-lumin-shkumbin-e-ndertuar-ne-1715-foto-giuseppe-massani-1940/60%Monthly2019-07-31 11:26
https://elbasaniad.org/benito-mussolini-majtas-ne-takim-me-kryeministrin-shqiptar-shefqet-bej-verlaci-1877-1946-i-treti-nga-e-djathta-ne-rome16-prill-1939-foto-nga-giuseppe-massani-1940/60%Monthly2019-07-21 15:37
https://elbasaniad.org/fshatar-me-kostum-bardh-e-zi-te-qendisur-me-ar-elbasan-shijon-1929/60%Monthly2016-08-28 01:18
https://elbasaniad.org/cardhaku-i-beqareve-elbasan-rreth-viti-1916-1917/60%Monthly2016-08-31 01:38
https://elbasaniad.org/grua-e-pasur-fshatare-me-veshje-tradicionale-dita-e-shen-joanit-shijon-elbasan-1929/60%Monthly2016-08-25 11:07
https://elbasaniad.org/cezma-e-vjeter-e-ne-manastirin-e-shijonit-elbasan-1929/60%Monthly2016-08-25 10:53
https://elbasaniad.org/procesion-ne-kishen-e-shijonit-elbasan-1929/60%Monthly2019-05-03 11:43
https://elbasaniad.org/dyqn-kepucari-ne-elbasan-1929/60%Monthly2019-05-03 11:37
https://elbasaniad.org/brenda-nje-xhamie-ne-elbasan-1929/60%Monthly2016-08-28 04:23
https://elbasaniad.org/shkolla-shqipe-qender-mendimi-dhe-zhvillimi-patriotik-permes-kerkimeve-te-profesor-besim-qorrit/60%Monthly2019-08-17 00:31
https://elbasaniad.org/pse-hesht-ky-qytet/60%Monthly2019-04-27 13:30
https://elbasaniad.org/me-rastin-e-perkujtimit-te-120-vjetorit-te-kostandin-kristoforidhit/60%Monthly2016-08-20 13:00
https://elbasaniad.org/dokumenta-historike-viti-i-re-kallnduer-1925-nr-11/60%Monthly2019-04-26 18:24
https://elbasaniad.org/hafiz-musa-ali-basha/60%Monthly2019-08-08 11:39
https://elbasaniad.org/i-bekuari-nikodhimi-i-riu-martiri-i-ebasanit/60%Monthly2016-08-23 20:41
https://elbasaniad.org/harri-fultz-para-largimit-nga-shqiperia-elbasan-llixhe-1933/60%Monthly2019-07-03 02:51
https://elbasaniad.org/mali-tomorr-fotografuar-nga-cezma-e-kasines/60%Monthly2019-04-25 12:58
https://elbasaniad.org/rruga-e-sacmaxhihanes-elbasan-1930/60%Monthly2017-02-15 15:44
https://elbasaniad.org/ekipi-i-labinotit-1971-montazh-me-emrat-e-trajnereve-dhe-lojtareve/60%Monthly2016-08-18 13:38
https://elbasaniad.org/dokumenta-historike-viti-1-shendre-1924-nr-10/60%Monthly2017-12-17 09:01
https://elbasaniad.org/kapiten-hendrik-reimers-zene-rob-ne-elbasan-gusht-1914-foto-nga-misioni-hollandez/60%Monthly2017-02-15 15:46
https://elbasaniad.org/foto-nga-misioni-hollandez-ne-shqiperi-tubim-ne-elbasan-24-dhjetor-1913/60%Monthly2019-04-18 04:10
https://elbasaniad.org/foto-nga-misioni-hollandez-ne-shqiperi-elbasan-24-dhjetor-1913/60%Monthly2019-04-18 04:06
https://elbasaniad.org/kryengrites-nga-shpati-te-burgosur-ne-burgun-e-kalase-1910/60%Monthly2017-02-15 15:23
https://elbasaniad.org/interviste-e-mihal-gjikes-pas-fitores-se-kupes-se-republikes-1975/60%Monthly2017-02-15 15:35
https://elbasaniad.org/fusha-e-vjeter-e-futbollit-ne-lagjen-hazinedare-elbasan-1930/60%Monthly2019-04-30 14:19
https://elbasaniad.org/dokumenta-historike-viti-i-prill-1924-nr-3/60%Monthly2019-04-09 11:14
https://elbasaniad.org/certifikate-pronesie-e-vitit-1922/60%Monthly2016-08-14 10:21
https://elbasaniad.org/kartmonedha-te-emetuara-nga-bashkia-e-elbasanit-1920-1925/60%Monthly2016-08-14 10:09
https://elbasaniad.org/hotel-stringa-llixhe-elbasan-perpara-1946/60%Monthly2019-06-26 04:09
https://elbasaniad.org/punimi-i-baltes/60%Monthly2019-08-09 21:47
https://elbasaniad.org/botime/60%Monthly2016-08-13 02:42
https://elbasaniad.org/elbasan-1940/60%Monthly2016-08-13 02:33
https://elbasaniad.org/celja-e-shkolles-normale-dhe-e-verteta-e-zgjedhjes-se-luigj-gurakuqit-drejtor-i-pare-i-saj/60%Monthly2017-12-01 07:21
https://elbasaniad.org/lule-me-lule-e-kenge-me-kenge/60%Monthly2016-08-12 14:08
https://elbasaniad.org/mihal-shahini-dhe-te-bijte/60%Monthly2016-08-12 13:31
https://elbasaniad.org/valezakja/60%Monthly2016-08-12 13:03
https://elbasaniad.org/divani-i-dimrit-te-fundit/60%Monthly2016-08-12 13:05
https://elbasaniad.org/a-ishte-konvertuar-ne-protestant-krisoforidhi/60%Monthly2016-08-11 13:34
https://elbasaniad.org/deftesa-te-shkolles-ushtrimore-te-normales-vitet-1934-1936/60%Monthly2016-08-11 12:37
https://elbasaniad.org/ekipi-i-labinotit-me-tranjner-agron-stringen-vitet-1970-1972/60%Monthly2016-08-11 02:51
https://elbasaniad.org/dokumenta-historike-viti-i-vjesht-e-ii-te-nr-8-1924/60%Monthly2017-12-17 09:02
https://elbasaniad.org/foto-ne-shkollen-e-lagjes-shen-koll-1929/60%Monthly2019-09-14 16:53
https://elbasaniad.org/foto-e-fundit-te-viteve-20/60%Monthly2016-08-09 06:06
https://elbasaniad.org/kartoline-e-viteve-20/60%Monthly2016-08-08 22:18
https://elbasaniad.org/dokumenta-historike-viti-i-vjesht-e-pare-1924-nr-7/60%Monthly2019-09-13 11:39
https://elbasaniad.org/xhamia-e-agait-2/60%Monthly2018-08-30 14:22
https://elbasaniad.org/ushtria-austro-hungareze-hyn-duke-u-futur-ne-elbasan-nga-ura-e-zaranikes-1916/60%Monthly2018-08-30 14:21
https://elbasaniad.org/2480-2/60%Monthly2018-08-30 14:19
https://elbasaniad.org/pamje-e-elbasanit-nga-lartesite-perreth-1916/60%Monthly2018-08-30 14:19
https://elbasaniad.org/2468-2/60%Monthly2018-08-30 14:19
https://elbasaniad.org/miloti-ndertimi-i-hekurudhes-pas-elbasanit-1916/60%Monthly2018-08-30 14:18
https://elbasaniad.org/elbasan-cesme-prane-portes-se-qytetit-1916/60%Monthly2018-08-30 14:18
https://elbasaniad.org/rruge-qyteti-elbasan-1916/60%Monthly2018-08-30 14:16
https://elbasaniad.org/pse-u-perzgjodh-luigj-gurakuqi-drejtori-i-pare-i-normales-se-elbasanit/60%Monthly2018-12-02 15:32
https://elbasaniad.org/dokumenta-historike-viti-i-gusht-1924-nr-6/60%Monthly2018-08-30 14:16
https://elbasaniad.org/peter-elezi-1903-1979/60%Monthly2019-08-01 12:54
https://elbasaniad.org/lista-e-mesuesve-qe-kane-sherbye-ne-rrethet-elbasan-dhe-peqin-ne-vitet-1912-1924/60%Monthly2019-06-26 00:59
https://elbasaniad.org/lista-e-mesuesve-qe-kane-sherbye-ne-elbasan-para-vitit-1912/60%Monthly2018-08-30 14:12
https://elbasaniad.org/dita-e-veres-certifikata-e-autoktonise-sone/60%Monthly2018-08-30 14:12
https://elbasaniad.org/benzinato-e-pare-ne-elbasan-e-hapur-nga-familja-kotherja/60%Monthly2019-08-29 12:19
https://elbasaniad.org/kopeshti-letrar-viti-1-mars-1919-nr-8/60%Monthly2018-08-30 14:11
https://elbasaniad.org/kengetarja-popullore-hafsa-zyberi-ne-elbasan/60%Monthly2018-08-30 14:11
https://elbasaniad.org/kengetaret-elbasanas-marie-dhama-dhe-tahir-gurakuqi/60%Monthly2019-07-25 15:25
https://elbasaniad.org/2383-2/60%Monthly2018-08-30 14:10
https://elbasaniad.org/elbasan-tradite-nusja-respekton-vjehrren-duke-i-puthur-doren/60%Monthly2018-08-30 14:10
https://elbasaniad.org/aqif-pasha-1916/60%Monthly2018-08-30 14:10
https://elbasaniad.org/antroponimia-e-fiseve-ne-elbasan-deri-ne-fund-te-vitit-1944-mbiemrat-familjare-te-asaj-kohe/60%Monthly2019-09-13 19:04
https://elbasaniad.org/dokumenta-historike-viti-i-korrik-1924-nr-5/60%Monthly2018-08-30 14:09
https://elbasaniad.org/vasil-llapushi-1890-1963/60%Monthly2019-08-01 12:52
https://elbasaniad.org/akademiku-i-njohur-slloven-rajko-nahtigal-dhe-publicisti-gjergji-pekmezi-ne-elbasan-1917/60%Monthly2019-04-15 13:33
https://elbasaniad.org/dite-pazari-ne-elbasan-1916/60%Monthly2018-08-30 14:04
https://elbasaniad.org/1-ismail-bedhia-2-gavril-santo/60%Monthly2018-08-30 14:03
https://elbasaniad.org/dokumenta-historike-viti-1-prill-1924-nr-4/60%Monthly2019-01-20 20:41
https://elbasaniad.org/koleksioni-edwin-jacques/60%Monthly2016-08-03 02:04