Category: Sporti

Sporti

Intervistë me Vehap Xhindollin

 Në opinionin publik elbasanas njiheni si një nga përfaqësuesit dinjitozë sportit të ngritjes së peshave. Çfarë kujtoni për aktivitetin tuaj si sportist dhe trajner?  Ndoshta duket çudi por unë nuk e kisha menduar të merresha me peshëngritje.Një ditë kur isha në...

Read More

Elbasan Arena: Arena e Elbasanit apo Elbasani i arenës?

Autor: Ruzhdi Stringa Një stadium, ai që pritet të jetë më i miri për ca kohë në Shqipëri, po bëhet me emër të ri. Emërtime të tilla qytetare unë do t’i konsideroja si “fjalë kyçe të tekstit të shkruar nga ai qytet”. Ato, si të tilla, marrin vlera jo...

Read More
Loading

Arkivi

Harta

error: Ndalohet rreptësisht kopjimi dhe shpërndarja e çdo materjali origjinal pa lejen e autorit! Ju faleminderit.