Category: Historia

Historia

Stacioni Mutatio Ad Quintum

Elbasani është një qytet me mjaft potencial për sa kohë ai ka në territorin e tij edhe gjurmë arkeologjike, që e faktojnë këtë qytet si një prej qendrave më të zhvilluara që në lashtësi. Aty ku natyra nuk e ka kursyer dorën e saj, aty ku historia ka lënë gjurmën e...

Read More

Shaban Baxhaku (1931 – 1992)

Shaban Baxhaku lindi në Elbasan,  në 14 janar të vitit 1931,  në një familje zanatçinjsh.  Mësimet e para i mori në qytetin e lindjes. Shkollën e mesme e kreu në Shkodër me rezultate të shkëlqyera, për të cilat u nderua me medalje nga Ministria e Arsimit. Studimet e...

Read More
Loading

Arkivi

Video e ditës

Loading...
error: Ndalohet rreptësisht kopjimi dhe shpërndarja e çdo materjali origjinal pa lejen e autorit! Ju faleminderit.