Category: Arkivi

Motrat artiste, Suzana dhe Eser Qatipi

Viti 1971 në Elbasan zhvillohet Festivali i parë i këngës për muzikën e lehtë. Në mbrëmjen finale të këtij fëstivali juria shpall fituese këngën për heroin “Qemal Stafa” të kompozuar nga mjeshtri i njohur elbasanas dhe “Artisti i Merituar”, Alfons Balliçi....

Read More

Çifti Shllaku – Një jetë në skenë

Para disa kohësh, me ratin e 60 vjetorit të saj, aktorja e Teatrit dhe Estradës Shane Shllaku ka prezantuar një album të sajin fotografik me titull ”Një jetë në skenë”. Me të vërtetë është një album mjaft cilësor dhe emocionues, ku me anë të fotove paraqitet e gjithë...

Read More
Loading

Arkivi

Harta

error: Ndalohet rreptësisht kopjimi dhe shpërndarja e çdo materjali origjinal pa lejen e autorit! Ju faleminderit.